V prvním mistrovském utkání nové sezony I. A třídy skupiny B přivítali hráči Postoloprt rezervu Chomutova. A hned v úvodu soutěže připravili pro své fanoušky dárek v podobě tří bodů.

Ve 3. minutě se hostující Andrš dostal po rohovém kopu domácích do rychlého protiútoku, ale postoloprtská obrana ve spolupráci s brankářem, který vyrazil na roh, dokázala zabránit nejhoršímu. Branka však padla na druhé straně, když se v 5. minutě po kolmé přihrávce postoloprtského Volkmana dostal k centru z levé strany Zícha a naservíroval gólovou přihrávku Koubovi, který se nemýlil a poslal tak domácí do vedení.

To přimělo hosty k výraznější aktivitě, jíž rozháraná obrana domácích čelila často jen s obtížemi. Chomutovským se však dobře vytvářené situace nedařilo gólově zakončovat a dokázali se prosadit až ve 38. minutě, kdy se po další nejistotě obrany domácích dostal k míči Kubánek, jehož přetažený centr z pravé strany dokázal přetavit ve vyrovnávací branku Andrš. A protože se do konce poločasu nezrodily žádné další velké šance, odcházelo se do kabin za remízového stavu.

Po změně stran se na kloudnější akci čekalo až do 60. minuty, kdy se po dobré křižné přihrávce dostal na levé straně k míči domácí Pour a i přes tísnění dokázal zakončit a vstřelit vedoucí branku Postoloprt. Hostům tedy nezbývalo, než se opět snažit vyrovnat. S jejich akcemi si však dokázala poradit lépe pracující obrana domácích a dobře chytající Junek a postupně se tak snaha Chomutovských měnila spíše v křeč.

Když už vše vypadalo, že si domácí odnesou plný bodový zisk, dostal se v 90. minutě k velké příležitosti hostující Vondráček, který šel sám na branku domácích. Se svou šancí si ale nedokázal poradit podle svých představ a posvětil tak první výhru Postoloprt v nové sezoně v I.A třídě.

Postoloprty - L. Chomutov B 2:1 (1:1)

Branky: 5. Kouba, 60. Pour - 38. Andrš
ŽK 3:3, 130 diváků

Sestava Postoloprt: P. Junek - A. Fridrich., Zíbrt (46. Kovář), M. Junek, Pechát - Bílý (74. Šerák), Zícha, Vyskočil, Pour - Volkman, Kouba

Daniel Zíbrt