Postoloprty přivezly z Chomutova bod

Postoloprty - V 27. kole krajského přeboru Ústeckého kraje proti sobě nastoupili sousedé z tabulky bojující o záchranu, tedy 12. Postoloprty a 13. Chomutov.

31.5.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

Do utkání vstoupil aktivněji domácí Chomutov, když se hned od úvodních minut dostali do tlaku. Z něho si ale nevytvořil žádnou výraznější příležitost a tým soupeře přehrával pouze po velké vápno. Ani Postoloprty si nevytvořily vyloženou gólovou šanci. Až ve 34. minutě hosté zvedali ruce nad hlavu, když se zdálo, že vyražená střela Fridricha z hranice pokutového území, dopadne za záda domácího brankáře. Ta však skončila pouze na břevně chomutovské svatyně.

Hosté postupně přebírali otěže utkání, což dokládá jejich další pokus o tři minuty později. Tehdy se ke střele z obdobné vzdálenosti jako jeho předchůdce odhodlal D. Zícha. Gólman Plochý střelu postoloprtského záložníka však pouze vyrazil, a tak se k velké příležitosti z dorážky dostal Baník. Hradbu těl před sebou však nepropálil. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou na poločasovou pauzu bez vstřelené branky, dostali domácí ještě příležitost k zahrávání přímého volného kopu z pravé strany před pokutovým územím. K centru z těchto míst se postavil opět Zralík a přesně našel na zadní tyči Žďánského. Jeho hlavička však těsně minula branku Postoloprt, a tak šly týmy do kabin za bezbrankového skóre.

Druhý poločas nebyl na šance tak bohatý jako první. I přesto o branky nebyla stejná nouze jako v úvodním dějství. Už v 54. minutě totiž utekl po pravé straně domácí záložník, přízemním centrem našel na malém vápně svého spoluhráče Sojčíka. Ten neměl těžkou pozici pro zakončení a s přehledem poslal svůj tým do vedení. Oba týmy hrály s nasazením, ale často se na jejich kopačky lepila nepřesnost a větší šance přicházely jen zřídka. Bitva se odehrávala především ve středu hřiště a střídaly se pasáže, v nichž měl navrch jeden či druhý tým. Hosté byli nuceni ve snaze vyrovnat zvyšovat svou aktivitu. S tou to přehnal v 82. minutě O. Zícha, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Chvíli po vyloučení svého bratra se totiž k úniku po levé straně hřiště dostal D. Zícha a přízemním centrem přesně našel Baníka, který neměl při zakončení těžkou pozici a s přehledem srovnal stav utkání. Obě branky si tak byly velmi podobné.

Ani jeden z týmů ve zbývajících minutách nejevil větší zájem o další skórování, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V něm domácí vyhráli 3:2.

L. Chomutov - Postoloprty 2:1 np (0:0)

Branky: 53. Sojčík - 83. Baník
Diváků: 60; ŽK 2:3; ČK 0:1; Rozhodčí: Šmíd

Sestava Postoloprt: Junek - Zíbrt (46. Ploc), Pour, Pečner, Pechát - D. Zícha, O. Zícha, Fridrich, Holečka - Papežík (80. Sachinidis), Baník

Daniel Zíbrt

Autor: Redakce

31.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Volby. Ilustrační foto.

ANO nevyhrálo jen v Úlovicích, v Lišanech dostalo přes 60 procent

Klára Šprynglová se narodila 18. října 2017 v 19.36 hodin mamince Andree Bundzákové z Volenic. Vážila 2920 gramů a měřila 50 cm.
4

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Fotbalová 1. A třída: celky z okresu Louny se usadily na špičce tabulky

Podbořany, Dobroměřice, Domoušice - Podbořanům, Dobroměřicím a Domoušicím se v krajské soutěži letos daří, všechny tři týmy mají nyní shodně devatenáct bodů.

Muž vypil láhev rumu a pak sedl za volant. Nadýchal přes tři promile

Louny - Opilého šoféra odhalila policie při řízení provozu u Senkova. Soud mu navíc předtím sebral řidičský průkaz.

Změna ve vyhlášce dopadne na pacienty. Připlatí si více za léky

Severní Čechy - Na první pohled jde o nepatrnou změnu jednoho slůvka ve vyhlášce. Ve skutečnosti ale může mít dopad na tisíce českých pacientů. Zvýší se jim totiž doplatky za léky. Podle některých odborníků budou muset lidé platit až o třetinu víc.

Poslanec Růžička: chci se věnovat bezpečnosti, je to mé hlavní téma

Postoloprty /ROZHOVOR/ - Pavel Růžička se stal v právě skončených volbách do Poslanecké sněmovny poslancem za ANO 2011.