Téměř celý první poločas se hrál vyrovnaný fotbal ve středu pole. Při jedné ze ztrát hráčů Dubí se ve 23. minutě dostal k míči postoloprtský Zícha a vybídl ke skórování Bránického. Ten však šanci nevyužil, a tak se dál na první branku při sílícím dešti čekalo.

Důležitý moment přišel ve 41. Při rychlém přechodu do útoku šel hráč Dubí sám na hostujícího brankáře. Ten dokázal šanci zastavit jen za cenu faulu a následovala červená karta. Do branky se postavil hráč z pole s brankářskými zkušenostmi Martin Junek, který si počínal velmi dobře. Zlikvidoval totiž přímý kop, který byl nařízen hned po celé situaci, a zařídil tak poločasovou remízu a i ve zbytku utkání byl jistotou za zády svých spoluhráčů.

Po změně stran byla taktika obou týmů jasná. U Postoloprt ubránit se v deseti, u Dubí za každou cenu vstřelit gól a získat tři body. Dubí se dostávalo postupně do velkého množství šancí, ale žádnou nedokázalo využít. Po heroickém výkonu v deseti hráčích vybojovaly Postoloprty bod za bezbrankovou remízu a následovaly pokutové kopy. A z nich vyválčili hosté druhý bod! Rozhodující penaltu v páté sérii proměnil Papežík, zatímco domácího hráče vychytal Junek.

Dubí - Postoloprty 0:1 np

Sestava Post.: Junek P. (41. Junek M.) - Fleischman, Pechát, Junek M., Kouba - Zíbrt, Zícha, Pour, Papežík - Bránický (74. Hrbek), Bílý (65. Pečner)

Daniel Zíbrt