V prvním kole Severočeského poháru Ústeckého kraje proti sobě nastoupila mužstva Postoloprt a Loun. Utkání skončilo možná trochu překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím domácího týmu, jehož hráči odevzdali obětavý výkon a hlavně dokázali vstřelit i dva góly.

V úvodních minutách sice byli aktivnější hráči hostů, ale branková konstrukce paradoxně zazvonila na druhé straně - domácí Pour trefil břevno.

I nadále však měli hosté, hrající vyšší soutěž, územní převahu, ale více než sérii rohových kopů ze svého tlaku nedokázali vytěžit. O vzruch se tak postarali opět domácí, když po rohovém kopu trefil břevno tentokrát kapitán domácích Zícha. Poté se ke slovu dostali Lounští a hned se i radovali, když se po náběhu z levé strany dostal ke střele agilní Vokurka. Jeho pokus sice dobře chytající Junek vyrazil, ale u míče byl jako první lounský Vodička a nakonec přece jen dotlačil balón do domácí branky. Tento gól však ke zklamání hostujících fandů a k radosti těch domácích nebyl uznán pro postavení mimo hru.

S tlakem a dobrým napadáním lounských hráčů se postupně dokázali domácí fotbalisté dobře vypořádat a ve zbytku poločasu mohlo zhruba 150 diváků sledovat vyrovnané a bojovné utkání. V prvním poločase už branka nepadla.

Utkání přerušilo krupobití

Ani po změně stran oba týmy ze své bojovnosti neubraly a i nadále se hrálo svižné, pěkné a vyrovnané utkání. Pravděpodobně rozhodující okamžik přišel v 55. minutě. Po rychlém protiútoku a narážečce Zíchy s Pourem se druhý jmenovaný ocitl tváří v tvář lounskému brankáři Pokornému, dokázal jej obstřelit k pravé tyči a poslal tak domácí do vedení - 1:0.

Tato branka dala utkání nový náboj. Domácí se pak ještě více soustředili na obranu, ale nevzdávali se útočných výpadů, zatímco hosté se snažili útočit, ale nechávali ve svých zadních řadách prostor k rychlým brejkům domácích.

Ani jeden z týmů však ze svého úsilí nedokázal vytěžit branku. V 79. navíc utkání kvůli přívalovému dešti s kroupami na zhruba deset minut přerušil dobře pískající rozhodčí Javorek. Když se znovu začalo hrát, přišlo definitivní rozhodnutí. V 82. byl totiž ve prospěch domácích nařízen přímý kop z levé strany ze zhruba 35 metrů. K němu se postavil Junek, jehož centrovaný míč nikdo z hráčů netečoval, a ten tak o tyč zapadl až za záda překvapeného Pokorného - 2:0.

Ve zbytku utkání už si domácí dvoubrankové vedení pohlídali a za dobře odvedený výkon a skvělou práci na hřišti tak zaslouženě postoupili do druhého kola Severočeského poháru.

Postoloprty - Louny 2:0 (0:0)

Branky: 55. Pour, 82. Junek
Rozhodčí Javorek, žluté karty 3:2, diváků 150.

FK Postoloprty: Junek P. - Fridrich A., Zíbrt, Kouba J. (42. Kovář), Pechát - Junek M., Pour, Zícha, Bílý (62. Šerák) - Volkman, Bránický (74. Zomer)

FK Louny: Pokorný - Říha, Zelinka, Jamrich, Trup - Suchý, Lazarik, Papežík, Vokurka, Vodička - Němec

Daniel Zíbrt