K dalšímu přípravnému zápasu zajížděly Postoloprty do Mělníka. Před zápasem s Pšovkou určitě nikdo netušil, jaké probuzení týmu připraví domácí hráči, kteří jsou po podzimu třetí ve středočeské I.B třídě.

Pro domácí šlo o generálku před začátkem jarní části soutěže a podle toho k zápasu také přistoupili. Postoloprtským fotbalistům se dosud příprava na jarní část I.A třídy dařila, vyhráli vlastní turnaj, jdou dál také v poháru, Mělník jim ale předal před sezonou vážné varování.

Dosud se dařilo

Od úvodního hvizdu rozhodčích bylo plné hřiště domácích a Postoloprty, které si poprvé od listopadu zahrály na přírodní trávě, nevěděly od začátku kam dřív skočit. To, že se do kabin šlo za stavu 2:0 pro domácí, bylo pro borce z Postoloprt ještě velmi lichotivé, protože hráči Pšovky se předháněli v zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Do vedení se tak dostali až ve 34. minutě a na poločasových 2:0 zvyšovali ve 45. minutě.

Ani přestávka postoloprtskému týmu nepomohla. Nadále pokračoval v neproduktivní a pomalé hře bez pohybu, nápadu a přesné přihrávky. Na branku Kurucze se tak valil jeden rychlý protiútok za druhým. Ve většině případů postupovali hráči domácího týmu ve dvou až třech hráčích na samotného brankáře hostí, kterému jeho spoluhráči moc nepomohli. Konečný výsledek, kdy Postoloprty dostaly sedm branek a žádnou nedaly, je ještě milosrdný, domácí zahodili několik další šancí.

Pšovka Mělník - Postoloptry 7:0 (2:0)

Sestava Postoloprt: Kurucz - L. Papežík, Andreas, Barton, Zíbrt - Šubert (35. P. Junek), Pour, M. Junek, O. Zícha - P. Volkman, Baník

(ms)