Duel o důležité body, které se mohou hodit v boji o záchranu, se povedl fotbalistům Postoloprt. Z Modré přivezli tříbodovou výhru a bodově se tak na soupeře dotáhli v tabulce krajského přeboru.

V prvním poločase viděli diváci spíše bojovnou hru s nevelkým počtem šancí na obou stranách. V úvodu se sice po rohovém kopu dostal k hlavičce hostující Pour, těsně minul, ale kromě této příležitosti si až do 35. minuty ani jeden z týmů výraznější možnost nevytvořil. Domácí se snažili hrozit především nátlakovou hrou, které však chyběla finální myšlenka. Naopak hosté byli nebezpeční nejčastěji z rychlých protiútoků, které se jim však nedařilo dotáhnout.

První zápis do statistik se konal až ve 35. minutě. Po nenápadné akci a přihrávce Poura se pěkně uvolnil postoloprtský Daniel Zícha a přesnou střelou k pravé tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Domácí pak také měli několik příležitostí, hlavně ze standardních situací, žádná ale neskončila brankou. Při jedné z nich vypadl gólmanovi hostů míč z rukavic a při souboji o něj upadl jeden z hráčů Modré, rozhodčí ale žádný faul neviděl.

Z druhé branky do konce první půle se pak radovali hosté. Ve 41. minutě se po rychlé akci po ose O. Zícha - Papežík - Pour odhodlal poslední jmenovaný ke střele ze zhruba dvaceti metrů a svým přesným projektilem nedal domácímu brankáři šanci - 0:2.

Důležitá bitva o body

Zápas byl pro oba týmy důležitým záchranářským soubojem před koncem podzimu. Domácí totiž na svého soupeře měli náskok tří bodů a v případě vítězství mohli odskočit. Naopak Postoloprty se chtěly na svého protivníka dotáhnout. 

Po změně stran bylo patrné, že se domácí chtějí pokusit s nepříznivým stavem ještě něco udělat, a to se jim hned v 56. minutě začalo dařit. Po faulu u postranní čáry se k rozehrávání přímého kopu postavil kapitán domácích Čapek a svým přesným centrem na zadní tyč našel nedostatečně bráněného Fejfara - 1:2. Ze strany Modré to navíc nebylo vše. V 57. se totiž po dobré přihrávce středem hřiště za obranou Postoloprt objevil v dobré příležitosti Sýkora a svou přesnou střelou rozjásal příznivce domácích podruhé - 2:2.

Radost Modré z rychlého vyrovnání však netrvala dlouho. Nekoncentrovanost domácích totiž gólem potrestal hned o minutu později postoloprtský Baník - 2:3. Domácí rychlá ztráta remízového stavu zmrazila a naopak znovunabytým vedením povzbuzení hosté se vrhli do útočení. Důsledkem toho byla akce Postoloprt ze 67. minuty, na jejímž konci stál opět aktivní Daniel Zícha. Dokázal uspět v souboji u postranní čáry, vybojoval balón, narazil si jej s Papežíkem a sám celou akci zakončil - 2:4.

Naděje Modré pohřbilo vyloučení

O chvíli později navíc přišlo definitivní zmaření šancí Modré na zvrat, a to když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Fišer. Postoloprty s dvoubrankovým náskokem a jedním hráčem navíc už ve zbytku utkání nepřipustily žádné drama a ještě se navíc dokázaly dvakrát prosadit. Nejprve v 83. upravil na 5:2 Fleischman. Třetí branku v utkání pak v 88. vstřelil Daniel Zícha - 2:6.

Postoloprty mají po výhře stejně bodů jako Modrá, tedy šestnáct po čtrnácti zápasech. Fotbalisté Postoloprt jsou před posledním podzimním kolem čtrnáctí, pod nimi mají Střekov devět a Duchcov tři body. Nad týmem Postoloprt je naopak situace hodně vyrovnaná, vždyť jedenácté Srbice mají jen o bod více.

Modrá - Postoloprty 2:6 (0:2)

Branky: 56. Fejfar, 57. Sýkora - 34., 67. a 88. D. Zícha, 40. Pour, 58. Baník, 83. Fleischman
Rozhodčí: Sabo Miroslav - Mareš Jaroslav, Oborník Jaroslav. ŽK 2:4, ČK 1:0 (69. Fišer), 80 diváků

Sestava Postoloprt: P. Junek - Barton, M. Junek, Fridrich, Pechát - D. Zícha, O. Zícha, Pour, Zíbrt (62. Kaleja) - Papežík (80. Fleischman), Baník (70. Ploc)

Daniel Zíbrt