V souboji dvou celků ohrožených sestupem z krajského přeboru byli šťastnější fotbalisté Modré. Domácí Postoloprty sice hrály vyrovnaný duel, v zakončení byli ale celý zápas nebezpečnější hosté, kteří navíc měli osmdesát minut výhodu jednoho hráče v poli.

Už ve 3. minutě zaváhala domácí obrana a Junek v bráně Postoloprt měl štěstí. V 8. měly potom první příležitost také Postoloprty, ale také bez využití. První velké vzrušení přišlo ve 13. minutě. Červenou kartu za faul zezadu dostal domácí Pechát a Postoloprty si tak ve zbytku utkání musely „poradit" v deseti.

Junek si pak poradil se střelou Demčenka z dálky, stejný hráč hostů ve 26. minutě pálil vedle pravé tyče.

Utkání bylo dál hodně vyrovnané, hosté byli ale nebezpečnější a nápaditější v zakončení. Ale ani domácí nebyli bez šancí. Ve 35. Papežík prokličkoval obranou Modré, golman hostů ale jeho nepříliš tvrdý pokus reflexivně vyrazil. Poradil si i se střelou Fridricha po zemi.

Poprvé a vlastně i jedinkrát se skore v první půli měnilo ve 42. minutě. Těsně před odchodem do šaten zahrávala Modrá roh, Junek ho podskočil a Podolský zavěsil - 0:1. Hned o minutu později mohl srovnat Daniel Zícha, jeho pokus ale jen prolétl těsně vedle pravé tyče.

Po změně stran se domácí dál pokoušeli srovnat stav. Jenže ve 48. střelu z dálky Kratochvíl v hostující brance zneškodnil na brankové čáře a Fridrich už se k zakončení nedostal. Pak v 50. minutě neuspěl ani Holečka. Postoloprty dál hrozily hlavně ze standardních situací, Modrá se spolehla na rychlé brejky. A vyplatilo se. V 60. sice ještě Pazdera neskoroval, v 72. ale hosté sehráli rychlou akci na jejímž konci byl sám před brankářem domácích Kříž a nemýlil se - 0:2.

V 76. Junek předvedl dobrý zákrok a povzbudil tak domácí před závěrečným náporem. Postoloprty riskovaly, nakopávaly dlouhé balony, Modrá ale v závěru dobře bránila, šanci neproměnil Papežík. A naopak, na druhé straně, opět z rychlého protiútoku, se radovali hosté. Když se postoloprtští fotbalisté soustředili více na dohady, než na hru, uděřili v 84. minutě. Dva hosté byli sami před golmanem, zakončoval opět Kříž - 0:3.

V závěru duelu, v 85. minutě, pak už jen korigoval Daniel Zícha 1:3. Více už oslabení domácí nestihli, v tabulce krajského přeboru jim aktuálně patří třináctá příčka. Poslední duel sezony sehrají na půdě Horního Jiřetína.

Postoloprty - Modrá 1:3 (0:1)

Branky: 85. D. Zícha - 42. Podolský, 72. a 84. Kříž

Rozhodčí Nedvěd, ŽK 3:5, ČK 1:0 (13. Pechát), 150 diváků