Po Lounech (2:0) a Kadani (7:1) si z pohárového zápasu v Postoloprtech odvážejí nadílku i hráči z Proboštova. Aktuálně devátému týmu krajského přeboru dokázali domácí fotbalisté nasázet šest branek, z toho pět ve druhém poločase. Přitom vstup do utkání měli hosté výborný. Už ve třetí minutě nedosáhl brankář Petr Junek na přesnou střelu k tyči a Proboštov šel do vedení.

Domácí v úvodu zápasu působili zakřiknutě a hráli s jistou dávkou respektu před zkušenějším soupeřem. Postupem času se však začali osmělovat a výsledkem bylo vyrovnání z kopačky Volkmana, kterému ve 13. minutě přesnou přihrávkou usnadnil práci Martin Junek.

Obrat po změně stran

Po celý zbytek prvního poločasu měli více ze hry domácí hráči, ale ani slibných příležitostí, do kterých se postupně dostali Kouba, Volkman nebo Šerák, nedokázali využít. Hosté hrozili z rychlých protiútoků a jeden z nich, vedený po levé straně dokázali ve 44. minutě přetavit ve vedoucí branku - 1:2.

Do druhého poločasu připravili domácí dvě střídání a změny v rozestavení. Účinek byl prakticky okamžitý. Postoloprtští vysunuli presink až k šestnáctce soupeře, důrazem a aktivitou nutili Proboštovské k chybám, kterých začali postupně využívat. Varováním pro hosty měla být tyč, kterou nastřelil střídající Bránický ve 48. minutě.

A pak přišla branková smršť, na kterou nenalezli hosté odpověď. Vše začala znovu dvojice, která byla podepsána pod první brankou domácích. Martin Junek našel v 55. minutě v šestnáctce hostů nedostatečně přikrytého Volkmana, ten uplatnil v souboji s brankářem hostí důraz a znovu srovnal, tentokrát na 2:2. O deset minut později šly Postoloprty poprvé v utkání do vedení. Dobře hrající Pour našel přesným křížným pasem nabíhajícího Pecháta na levém křídle a ten nezaváhal 3:2.

O sedm minut později, v minutě 72., se po secvičeném rozehrání rohového kopu prosadil hlavou Vyskočil, který si našel Pourův centr a poslal svůj tým do vedení 4:2. O minutu později už proboštovský gólman lovil ze své sítě pátý úlovek. Bránický důrazně napadal rozehrávku hostů, obral o míč brankáře, který otálel s rozehrávkou a nadvakrát zvýšil na 5:2.

Pět branek ve druhé půli

Tečku za zápasem, v 82. minutě, pak udělal druhý střídající hráč, Ploc, který zužitkoval další skvělou přihrávku Poura, a z plného běhu prostřelil brankáře Proboštova.

Kaňkou na jinak pohledném utkání je červená karta, kterou viděl v ruce rozhodčího Ipsera domácí Zícha a jeden z hostujících hráčů pro vzájemné strkanici. Postoloprtští tak i ve třetím pohárovém utkání dokázali porazit soupeře hrajícího o třídu výš a probojovali se už do semifinále krajského poháru, kde narazí na zatím vedoucí tým krajského přeboru Litvínov. Semifinále je na programu ve středu 3. června a Postoloprty budou mít výhodu domácího prostředí.

Postoloprty - Proboštov 6:2 (1:2)

Branky Postoloprt: P. Volkman 2, Pechát, Vyskočil, Bránický, Ploc
Sestava Postoloprt: P. Junek - L. Papežík, Fridrich, Zícha, Pechát - Šerák (45. Ploc), Vyskočil, M. Junek, Pour - Volkman (84. M. Šubert), Z. Kouba (45. Bránický)