Utkání začalo ve svižném tempu a hostům ze Spořic se podařilo už v 11. minutě překonat domácí obranu. Kolmou přihrávku středem hřiště zužitkovali k vedoucímu gólu - 0:1.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. O minutu později, tedy ve 12. minutě, důrazným napadáním donutil Volkman k chybě spořického obránce, obral ho o míč a přesnou střelou k levé tyči srovnal na 1:1. Po čtvrthodině hry se skóre přepisovalo znovu. Vedení na stranu domácích strhl Pour, který skóroval přímo z rohu - 2:1. Po rohovém kopu se dokázali prosadit i hosté. Běžela 30. minuta a domácí hráči zůstali jako zkoprnělí, nechali trestuhodně neobsazené své protivníky a ulehčili jim tak srovnání na 2:2.

O tři minuty později předvedl ukázkovou hrubku kapitán domácích Fridrich. Otálel s rozehrávkou tak dlouho, až namazal přesně do běhu protihráči, který si tváří v tvář proti brankáři Junkovi věděl rady a dostal do vedení znovu hosty ze Spořic - 2:3. Pak ale začal úřadovat domácí útočník Bránický. Během osmnácti minut zkompletoval hattrick. Ve 37. minutě si naběhl na uličku Vyskočila - 3:3, ve 43. minutě zužitkoval akci Lokajíčka po pravé straně - 4:3 a v 55. minutě si ve středu hřiště na prsou ztlumil vysokou přihrávku Zíchy, protáhl se mezi stopery Spořic, položil na zem gólmana a do prázdné branky s přehledem uklidil na 5:3.

Hosté byli vyvedeni z míry a do hry je dostalo až střídání domácích v 65. minutě. Postoloprtští vypadli ze hry, někteří jedinci se začali více než hře věnovat výrokům rozhodčího a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V 79. minutě hosté zkorigovali na konečných 5:4 pro Postoloprty.

Postoloprty - Spořice 5:4 (4:3)

Branky Postoloprt: 12. Volkman, 15. Pour, 37., 43. a 55. Bránický
Sestava Postoloprt: P. Junek - L. Papežík, Fridrich, Zícha, Zíbrt - Lokajíček (45. Šerák), Vyskočil, Pour (65. Šubert), Ploc - Bránický, Volkman (45. Z. Kouba)

Daniel Zíbrt