Dohráno je v Postoloprtech v turnaji pro kluby z nižších fotbalových soutěží. Bez zaváhání prošly FK Postoloprty cupem Zlonice, druhá je Blažim, třetí Žiželice.

Finále:

Blažim - Zlonice 2:3 po pok. kopech

Ve finále turnaje nastoupili dosud neporažení hráči Zlonic a Blažimi. V průběhu obou poločasů se hrál pohledný fotbal. Jako první se dokázali brankově prosadit hráči Blažimi, konkrétně Suvák, který hlavičkou po rohovém kopu otevřel gólový účet utkání.

InfoblokO patnáct minut později však již bylo srovnáno. Za Zlonice se prosadil Vimr, který se přesně trefil zhruba z dvaceti metrů. Když už to vypadalo, že první poločas další branku nepřinese, prosadil se na straně Blažimi opět Suvák a opět hlavičkou po rohovém kopu.

Úkol pro Zlonice po změně stran tedy zněl jasně vstřelit vyrovnávací branku. Blažim ale nebyla ochotna dát svou svatyni snadno. Když byl ke všemu Zlonickým vyloučen hráč a pokračovali již pouze v deseti, zdálo se být rozhodnuto. I přes oslabení byli ale hráči z Kladenska lepší a v 78. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Bakos se prosadil z hranice pokutového území.

A protože ve zbylém čase už další branka nepadla, rozhodly o vítězi FK Postoloprty cupu pokutové kopy. V nich byly úspěšnější Zlonice, a tak po roce obhájily vítězství v postoloprtském zimním turnaji mužstev z okresních soutěží, když v průběhu sedmi týdnů sedmkrát zvítězily. Na stříbrné příčce skončila Blažim.

Branky: Suvák 2 - Vimr, Bakos

O 3. místo:

Vrbno - Žiželice 1:7 (1:2)

Kdo by v utkání o bronzovou příčku čekal vyrovnaný souboj, dočkal by se pouze v prvních pětapadesáti minutách. V prvním poločase se ujali hned dvoubrankového vedení hráči Žiželic, za něž se trefil po obdobných akcích dvakrát hlavou Zuščík. Vrbenští však nesložili zbraně a do poločasu snížil střelou z hranice pokutového území na rozdíl jednoho gólu Adam.

Druhý poločas mohl začít rychlou brankou, ale samostatný únik Žiželic brankou neskončil. Gól tak přišel až v 53. minutě, kdy se k opakované střele dostal žiželický Krupička a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Vrbenští mohli odpovědět, ale dobrá střela o dvě minuty později skončila pouze na tyči. Zlomení odporu Vrbna přišlo pravděpodobně v 56. minutě, kdy střelou z levé strany Zuščík zvyšoval na 4:1 a zkompletoval tak svůj hattrick. Od té doby už hrál prakticky jediný tým na 5:1 upravil znovu Zuščík, tentokrát z pokutového kopu nařízeného za faul. Rozdíl pěti branek obstaral dorážkou Švejda a na konečných 7:1 uzavřel Krupička po samostatném úniku. Třetí místo tak na turnaji zaslouženě obsadili Žiželice a čtvrté končí Vrbno.

Branky: Adam - Zuščík 4, Krupička 2, Švejda

O 5. místo:

Žatec C - Žatec D 3:2 (2:1)

V zajímavém souboji žatecké rezervy s dorostem se rozhodovalo o obsazení 5. místa v FK Postoloprty cupu. Utkání se odehrávalo v dobrém nasazení a ani jeden ze soupeřů druhému „nic nedaroval". Do vedení se dostali dorostenci, v jejichž prospěch byl ve 26. minutě po faulu nařízen pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Vimr.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat hned po rozehrání se totiž prosadil Drazinský. Do konce poločasu se navíc tentýž hráč dokázal prosadit ještě jednou a po rohovém kopu poslal žateckou rezervu do vedení. Na již dvoubrankový rozdíl zvyšoval deset minut po změně stran Smetana a zdálo se být rozhodnuto.

Pro dorostence však ještě vykřesal naději Klinec, který pět minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky. Víc už ale on ani jeho spoluhráči nedokázali, a tak jejich tým skončil šestý a 5. místo v FK Postoloprty cupu po vítězství v tomto pohledném utkání obsadila žatecká rezerva.

Branky: Drazinský 2, Smetana - Vimr, Klinec

O 7. místo:

Lenešice - Peruc 2:3 (1:2)

Od počátku si převahu vytvořili hráči uvedení v zápise jako hosté, tedy Peručtí. V 10. minutě se prosadil Horn a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval v 25. minutě Nechanický, ale těsně před koncem poločasu dokázal snížit lenešický Sadílek.

Hned v úvodu druhého dějství vrátil Peruci dvoubrankový náskok Košín. Na to však dokázal odpovědět jeden z nejlepších střelců turnaje Vild, který v 55. minutě snížil opět na rozdíl jediné branky. To však bylo z obou stran vše a ve zbývající půlhodině už žádná branka nepadla i přesto, že si především Peruc vybudovala další slibné příležitosti. Na 7. příčce tak končí zvítězivší Peruc a Lenešice se umístí v FK Postoloprty cupu osmé.

Branky: Horn, Nechanický, Košín - Sadílek, Vild

O 9. místo:

Výškov - Bečov 0:4 (0:1)

Souboj o devátou příčku přinesl branku hned ve 3. minutě, kdy výškovský obránce při malé domů přehlavičkoval vlastního gólmana a poslal tak svého soupeře z Bečova do vedení. Z toho jako by se nedokázali hráči Výškova vzpamatovat. Po zbytek utkání měli více ze hry Bečovští.

V prvním poločase sice již žádnou branku nedokázali přidat, ačkoli příležitosti měli. Ty však likvidoval dobře chytající brankář Výškova. Po změně stran však Bečov ještě přidal, naopak Výškovští definitivně odpadli, a tak v jejich síti skončily ještě tři branky, když se dvakrát prosadil Lastovka a jednou Žolták. Bečov zaslouženě vyhrál a obsadil devátou příčku. Jeho soupeř z Výškova skončil desátý.

Branky: 0 - Lastovka 2, vlastní, Žolták

O 11. místo:

Postoloprty B - Chožov 2:3 po pok. kopech

Lepší vstup do utkání měl Chožov, který se vcelku snadno dostal do dvoubrankového vedení, když se trefil nejprve Rudolf a poté Pavel Koubek. Domácí se postupně z rychlého nástupu soupeře oklepali a začali být také nebezpeční.

Kontaktní branku vstřelil po půlhodině hry Petr Bohatý. Postoloprty měly od té doby územní převahu, kterou však nedokázaly přetavit v branky. Naopak hosté z Chožova hrozili rychlými protiútoky. I přesto se však domácí dočkali vyrovnání, když po přihrávce za obranu dokázal v 63. minutě skórovat Bílý.

Zbylá půlhodina utkání už branku nepřinesla, a tak o jeho osudu rozhodovaly pokutové kopy. Z první pětice hráčů chyboval na obou stranách jeden a stav byl tedy 4:4. Od té doby všichni proměňovali a rozhodnutí přinesla až devátá série, kdy byl úspěšný pouze střelec Chožova. Na pořádající Postoloprty tedy zbylo poslední, dvanácté místo v turnaji a jejich soupeř skončil jedenáctý.

Branky: Bohatý, Bílý - Koubek R., Koubek P.

Daniel Zíbrt