Nováček krajského přeboru, fotbalisté Postoloprt, změřil v dalším přípravném duelu síly s účastníkem I.A třídy z Údlic. Domácí se nakonec radovali z výhry 4:3.

Postoloprty - Údlice 4:3 (1:3)

Branky: 38. Ploc, 68. Papežík, 71. D. Zícha, 75. Baník - 20. Kučera, 25. Hašek, 36. Klíma
Sestava Postoloprt: Schöpp - Malecký, Fridrich, Barton, Pechát - D. Zícha, Holečka, Pour, O. Zícha, Papežík - Kouba, Baník, Ploc

První vážnější příležitost utkání sice přišla až ve 20. minutě, ale byla hned gólová. K překvapení domácích fandů se prosadil údlický Kučera, který si dobře naběhl na spoluhráčův centr z pravé strany a poslal svůj tým ranou z první do vedení. Pro hráče Postoloprt bylo ještě hůře o pět minut později. Druhou branku Údlic totiž vstřelil Hašek, který se po samostatné akci odhodlal ke střele z hranice pokutového území a jeho střela prošla přes clonícího obránce až za záda domácího brankáře - 0:2.

Špatný začátek

Údličtí byli po svých úvodních dvou brankách velmi při chuti a naopak domácí nebyli schopni najít na svého soupeře recept. Důsledkem toho byl třetí gól v síti Postoloprt. Ve 36. minutě se prosadil Klíma, jež v branku přetavil centr do pokutového území z pravé strany. Nečekané tříbrankové vedení hostů však netrvalo dlouho. Zpackaný poločas ze strany Postoloprt totiž alespoň mírně zachránil o dvě minuty později Ploc, který využil přesnou přihrávku , čímž zároveň stanovil poločasový výsledek na 1:3.

První patnáctiminutovka po změně stran nepřinesla žádné výraznější šance. Hrál se vyrovnaný fotbal, především ve středu hřiště. Od 60. minuty už ale bylo opět na co koukat. Nejprve se v příležitosti objevil domácí Kouba po centru na hranici velkého vápna, ale jeho střelu hostující gólman vyrazil. O chvilku později pak při závaru nedokázal skórovat domácí Holečka. V 68. minutě však zasloužené snížení ze strany domácích přišlo, když si pro míč po přetaženém centru doběhl Papežík, navedl si jej na střelu a z necelých dvaceti metrů mířil přesně - 2:3.

Role z prvního poločasu jako by se obrátily domácí byli více při chuti a byli všude, za což jim bylo odměnou vyrovnání hned v 71. minutě. Po bratrské spolupráci O. a D. Zíchy se prosadil druhý jmenovaný, který pronikl do pokutového území a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi se nezmýlil a bylo vyrovnáno.

Postoloprtským hráčům to však nestačilo a už vůbec ne aktivnímu D. Zíchovi. Ten se o čtyři minuty později nebojácně prodral po levé straně, zatáhl míč až k brankové čáře a naservíroval jej na značku pokutového kopu Baníkovi, pro něhož už nebyl problém skórovat za domácí počtvrté - 4:3.

Druhý poločas Postoloprtům vyšel

Kdo by se domníval, že po gólové smršti domácích složí hosté zbraně, mýlil by se. V 80. minutě se ke střele z velkého vápna dostal Pěnička. Jeho dobře mířená rána však zamířila pouze do tyče branky domácích.

Ti na konci utkání hodně polevili, a tak se v 85. minutě dostal do další šance hostů Hašek, který si naběhl na centr až z vlastní poloviny, ale svou ranou stejně jako Pěnička trefil pouze tyč branky domácích. Pro Postoloprty nebylo ani druhé zvonění brankové konstrukce dostatečným varováním, a tak se ještě v 90. minutě dostal k postupu sám na brankáře hostující Rainiš. Jeho únik však zneškodnil Schöpp, který tak po změně stran uhájil čisté konto, a protože už se žádná další příležitost nezrodila, odešli z utkání dvou zcela odlišných poločasů vítězně hráči Postoloprt.

Další přípravné utkání sehrají postoloprtští fotbalisté opět doma, v sobotu 13. února přivítají od 15 hodin Ostrov.

Daniel Zíbrt