Ve vyrovnaném prvním poločase se jako první dostali do šance hráči Postoloprt, konkrétně Kouba, který však nedokázal zužitkovat přihrávku Poura za obranu a přestřelil. Po čtvrthodinové pasáži, kdy se hrálo především ve středu hřiště, přišly nejzajímavější okamžiky prvního poločasu. Nejprve se ještě na hranici malého vápna neprosadil postoloprtský Holečka, který nedokázal do soupeřovy branky usměrnit propadnuvší balón, ale o chvilku později už se skóre měnilo, a to k neradosti domácích. Za jejich obranu si dobře naběhl hostující Chaloupka a v samostatném úniku nedal domácímu brankáři šanci - 0:1. Ve 38. minutě si na centr Holečky naběhl Pechát, ale podobně jako jeho spoluhráči v předchozích příležitostech, ani on nedokázal mířit přesně.

Po změně stran se chtěli domácí poprat o příznivější výsledek, což ukázal již Zícha při rohovém kopu v 53. minutě. Jeho hlavičku však vyrazil hostující gólman. Asi nejpodstatnější okamžik druhého poločasu přišel v 55. minutě, když se při vyběhnutí mimo pokutové území a pokusu o odkop zranil postoloprtský brankář Junek. A protože domácí tým postrádal (kvůli zranění) náhradního gólmana, musel místo v domácí svatyni zaujmout hráč z pole Baník. Ten sice dokázal několikrát svůj tým podržet, ale druhé brance hostů při rychlém úniku Štafnera v 58. minutě zabránit nedokázal.

Domácí se i v druhém poločase snažili najít recept na svého soupeře, ale kromě převahy v držení míče nebyli schopni kloudnou akci vymyslet. Poslední čtvrthodina už se tak prakticky pouze dohrávala. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou s dvoubrankovým rozdílem, obešel domácího obránce v 87. minutě hostující Hurt a přesnou střelou k bližší tyči stanovil konečné skóre utkání. Postoloprty si tak v přípravě připsaly první prohru.

Na další přátelské utkání srdečně zveme všechny příznivce fotbalu v sobotu 6. ledna od 15 hodin, kdy se Postoloprty představí na svém hřišti s umělou travou proti Sokolu Údlice.

Postoloprty - Vraný 0:3 (0:1)

Sestava Postoloprt: Junek (55. Baník) - Zíbrt (Zíbar), Zícha, Barton, Pechát - Ploc, Pour, Holečka, Baník (Krebs) - Kouba, Papežík

(zib)