Druhé okresní derby v krajské fotbalové soutěži se hrálo na úvod 1.B třídy v Postoloprtech. V sobotu 18. srpna si z tamního hřiště odvezla prohru 1:4 rezerva Žatce.

V prvním vyrovnaném poločase měly šance oba celky, na obou stranách chyběla však finální přihrávka. Poločas tak skončil bez branek. V průběhu druhé půle už jasně dominovali domácí fotbalisté. A hlavně ve vzduchu. Hosté se sice ujali ve 49. minutě vedení – po pěkné přihrávce Andrta mezi obránce šel sám Klíma a prostřelil vybíhajícího brankáře 0:1. Za dvě minuty domácí vyrovnali, po rohu se hlavou trefil Pokorný. O minutu později na 2:1 dal po trestném kopu hlavou Berta.

V 71. minutě zvýšil na 3:1 pro domácí střídající Hájek, když obránce jeho střelu tečoval tak, že brankář Dupály neměl šanci. Na konečných 4:1 dal opět hlavou Aleš Fridrich. Trefil se po další standardní situaci. „Naše stoperská dvojice z jara Opell a Jindra, oba výborní hlavičkáři, bude hrát za A tým. Máme tak problémy v obraně, je dosud nesehraná. Potíže máme při vzdušných soubojích, což se v Postoloprtech ukázalo,“ řekl Ivan Vořechovský, trenér Žatce B.

Postoloprty – Žatec B 4:1 (0:0)

Branky: Klíma – Pokorný, Berta, Hájek, Aleš Fridrich, rozhodčí Zaťka, 150 diváků

Postoloprty: Junek – Holoch, Aleš Fridrich, Fiedler, Svoboda, Pokorný, Lokajíček, Berta, Alberovský, Fleischman, Daniel Fridrich. Střídali Hájek a Zahradník.

Žatec B: Dupály – Vořechovský, Ševčík, Bodnár, Košťál (78. Francis) – Jarolím (85. Havelka), Andrt, Vrábík (60. Kouba), Laibl – Klíma, Majoroš.