Všechny fotbalové soutěže ročníku 2007/08 v rámci ČR, kraje a okresu byly v průběhu června až na přípravku dohrány. Zrekapitulujme si, s jakými postupujícími a sestupujícími družstvy.

ČFL

Přestože v posledním utkání České fotbalové ligy se tým FK Chmel loučil vítězstvím, jeho bezvýchodnou pozici to nemohlo změnit a sestupuje z posledního 18. místa. Klub si sice podal přihlášku do nového ročníku ČMFS do divize, ale kde a s kým ji bude hrát, je zatím značně nejisté. Je možné, že soutěž přepustí někomu jinému. Může hrát v kraji, případně v okresní soutěži, což musí být rozhodnuto do losování nových ročníků. V krajním případě mohou dospělí dočasně přerušit činnost…

Krajský přebor

Slavoj Žatec po nejostudnějším ročníku skončil na předposledním 15. místě, ačkoliv za celé jaro uhrál jen 2 body. V soutěži se udržel díky podzimnímu zisku a hlavě díky tomu, že poslední celek měl o bod méně a z divize sem nikdo ze severočchů nespadl. Také tady se očekávají zásadní změny.

1.A třída

Postupuje Litvínov B, na 4. místě skončil FK Louny A se 49 body, 5. Středohor Dobroměřice 47, 10. Sokol Tuchořice 29, 12. Sokol Domoušice má 21 a sestupuje SK Černčice se 13 body.

1.B třída

Postupuje FK Postoloprty ziskem 50 bodů, na 2. místě skončil díky výbornému závěru Tatran Podbořany se 44 body, 7. FK Louny B se 39 a 9. Slavoj Žatec B s 33 body. Tato soutěž přinesla fandům okresu nejvíce radosti.

Okresní soutěže

Okresní přebor

Vítězem se stal Sokol Lenešice doslova v posledním kole před dlouho vedoucím TJ Blatno. Sestupují Zeměchy a Krásný Dvůr A, což je jen symbolické, neboť do této soutěže postupuje Krásný Dvůr B.

III. třída sk. A

Vítězí a postupuje tým ZD Vrbno nad Lesy, který si první zajistil postup před S. Pátek.

III. třída sk. B

O svém vítězství rozhodl tým FK Blažim doslova v posledním kole, když porazil jediného kandidáta na postup TJ Žiželice.

III. třída sk. C

Vítězný Krásný Dvůr B postupuje díky prvenství ve skupině a také díky tomu, že mu v OP uvolňuje místo Kr. Dvůr A! Pokud by se áčko KD udrželo, postupujícím by se stal 2. Spartak Lubenec.

OP dorostu

Absolutním vítězem sdruženého OP (s Chomutovskem) se stal FK Kozly před Jirkovem (okres CV), 3. skončil T. Podbořany.

OP starších žáků

Vítězný Sokol Tuchořice nemá zájem na postupu do krajské soutěže I. třídy. Postupně nabídku odmítla další družstva, SK Černčice, SK Cítoliby a Sokol Bezděkov!

OP ml. žáků

Ve sdruženém OP (s Chomutovskem) vítězí Tatran Podbořany o jediný bod před Slavojem Žatec. Z družstev okresu CV byl nejlepší 4. Slovan Jirkov.

Rozlosování nových soutěží 2008/09 OFS Louny se uskuteční v sobotu 12. července v Lounech.