Po uplynulé sezoně, kdy měl náš region dva zástupce v krajském přeboru a po čtyřech v 1. A a 1. B třídě, se poměr v zastoupení příliš nezměnil. Jenom místo dvou týmů v elitním přeboru tam je pouze jeden – Slavoj Žatec, který začíná už v neděli 12. srpna hrát o body v Neštěmicích. Ostatních 9 týmů v kraji začíná o týden později stejně jako všechny čtyři skupiny (1x OP a 3x III. třída) okresních soutěží.

Hned na úvod se mohou příznivci těšit na dvě okresní derby v kraji. V 1.A třídě Středohor Dobroměřice přivítá Tuchořice a v 1.B třídě hostí Postoloprty mužstvo Žatce B. Další zápasy budou neméně zajímavé, neboť Domoušice hostí L. Chomutov a Černčice přivítají Ervěnice. Ven pojede FK Louny A, když se na něj těší Sokol Březno. V nejnižší krajské soutěži jsou kromě derby v Postoloprtech na pořadu utkání Podbořany – Černovice a postupující nováček FK Louny B hostí na velodromu Březeneckou Chomutov.

Ke všem krajským soutěžím vydáváme fotbalovou přílohu, která vyjde tuto sobotu 11. srpna. Čtenář v ní najde přehled o všech mužstvech tří krajských soutěží se stručnou charakteristikou a soupiskou, pokud ji šlo dát dohromady dva týdny před zahájením. Příloha by neměla chybět žádnému fandovi a sázkaři.