Fotbalistům v některých oddílech v okrese Louny začala nebo brzy začne zimní příprava. V rámci ní se také blíží první utkání, která je mají připravit na jarní mistrovská utkání. Jako první tradičně začínají s přípravou v Žatci a Lounech, tedy v mužstvech, která hrají z týmů v okrese Louny nejvyšší soutěž - krajský přebor.

Tento týden začala zimní příprava fotbalistům žateckého Slavoje. V úterý 3. ledna se poprvé v novém roce sešlo áčko, ve středu béčko a dorosty. „První tréninky jsou hlavně o nabírání kondice, chodí se běhat. Zatím nemáme žádné změny v kádru, uvidí se během přípravy. Do té chce trenér ve větší míře zapojit naše dorostence," sdělil Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

Slavoj pojede do Mostu

První utkání sehrají fotbalisté Slavoje 14. ledna proti týmu MFK Most na jeho hřišti. Až na pár výjimek budou hrát prakticky všechny přípravné či turnajové zápasy během zimní přestávky na své umělé trávě až do března, kdy opět začnou soutěžní utkání v krajském přeboru. Na umělé trávě za řekou v Žatci bude také probíhat zimní fotbalový turnaj a během ledna a února se na něm představí řada fotbalových celků z našeho okresu i širšího regionu.

Žatec bude hrát například s Mostem, Postoloprty, Dobroměřicemi, Souší, Ostrovem či Novým Strašecím. Mimo náš region i republiku se fotbalisté Slavoje během zimní přípravy chystají vyjet také na halový turnaj mužů, pořádaný na začátku února v německém Erbisdorfu.

Louny chtějí posílit kádr

close Fotbalový stadion Ladislava Nováka v Lounech info Zdroj: Deník/Zdeněk Plachý zoom_in Fotbalisté Loun zahájí zimní přípravu příští týden. „Během přípravy bychom chtěli posílit kádr, zatím ale není dohodnuté nic. Jednání s kluby probíhají," sdělil Pavel Domecký, předseda FK SEKO Louny.

Louny mají během zimní přípravy naplánováno osm zápasů. „První utkání budeme hrát 14. ledna se Souší na jejich hřišti," informoval Pavel Domecký. Stejně tak další dvě utkání odehrají lounští fotbalisté venku. A to 21. ledna s Brozany a 28. ledna s Mostem.

Doma se lounští fotbalisté představí v sobotu 4. února, kdy dopoledne přivítají Slaný. Ve stejném čase, od 11 hodin, je v plánu další víkend, 11. února, zápas Louny Kralovice.

Další utkání mají Louny naplánované na 18. února na hřišti ČAFC Praha, 25. února doma přivítají Zličín. K osmému utkání by Louny měly jet 4. března do Mělníka.