První ostré přípravné utkání sehráli fotbalisté Loun v sobotu 11. července na svém trávníku. FK Louny bude v novém ročníku zastávat roli nejsilnějšího fotbalového týmu z okresu Louny, protože mužstvo vybojovalo postup do divize, kde nahradí Slavoj Žatec, který naopak po čtyřech sezónách sestoupil do krajského přeboru.

Louny si k prověrce pozvaly FK Litoměřice, což je silný a zkušený tradiční účastník divize. Letos ve své skupině skončil třetí. A Litoměřičtí splnili roli favorita, když lounského divizního nováčka zdolali na jeho hřišti 3:1.

Start do utkání měli domácí poněkud pomalejší, a toho dokázali hosté využít už v 11.minutě. Po zbytečně snadné ztrátě míče v přechodové fázi hosté podnikli rychlý protiútok a ujali se vedení – 0:1. Prakticky podobná situace se opakovala jen o dvě minuty později a bylo to už 0:2 pro Litoměřice. Domácí hráči se celý první poločas hledali a hosté hrozili nebezpečnými kontry. V závěru poločasu ještě brankář Jakub Pokorný stačil zlikvidovat velkou šanci hostí.

Čestný úspěch Říhy

Úvod do druhé půle vyšel opět lépe hostům, když hned v první minutě našel dlouhý centr z pravé strany přesně hlavu litoměřického útočníka a ten zvýšil – 0:3. Poté hosté mírně zvolnili a konečně se začali prosazovat domácí. Pavel Exner v 57. běžel sám na brankáře, ale trestuhodně promarnil. O minutu později zase běžel sám Martin Němec, ale koncovku nezvládl. V 67. se mohl uvést nový hráč Jan Malec, ale znovu netrefil přesně.

V 68. Vojta Trup kopal rohový kop, na který si naskočil Marek Říha, a díky němu Lounští konečně vstřelili gól – 1:3.

V 73. pak pálil nebezpečně Vojta Trup z hranice pokutového území, ale brankář stačil vyrazit na roh. Poslední možnost vstřelit branku měl Martin Němec, ale své sólo zakončil ranou nad branku.

„Trochu jsem dnes očekával, že to nebude ideální, a to ani v kombinaci, ani v pohybu. Tým si musí herně ještě sednout. Sešli jsme se dnes poprvé a bylo to hlavně v první půli hodně znát. Nedařila se nám přechodová fáze, nešlo napadání, chyběla rychlost a pohyb bez míče. Nicméně teprve začínáme, takže z výkonu a výsledku nedělám žádnou tragédii," hodnotil domácí trenér Pavel Schettl.

Louny - Litoměřice 1:3  (0:2)

Sestava Loun: Pokorný – R.Němec, Jamrich, Štourač – Minařík, Soukup, Trup, Matyáš, Krejčík – Malec, Exner
Střídali: M.Němec, Vokurka, Říha, Koubek, Baňka.

Pavel Schettl, Libor Želinský