Fotbalová přípravka Loun ročník 2000 se o víkendu zúčastnila velmi silně obsazeného dvoudenního turnaje vybraných týmů z ČR a SR UMBRO CUP 2010.

Za velkého horka se hrálo v Teplicích na umělé trávě 2 x 12 minut s minutovou přestávkou.

Lounští mladí fotbalisté sice skončili mezi dvaceti zúčastněnými celky poslední, nasbírali ale cenné zkušenosti. Největší problém měli Lounští se složením mužstva, neboť počítali s tím, že budou střídat tak jako všichni ostatní dvě sedmičky. Na turnaj jich ale z různých důvodů odjelo jen deset hráčů do pole a tím Louny nemohly konkurovat svým soupeřům ani bojovností. Turnaj vyhrála Zbrojovka Brno, před Baníkem Most a Zlínem.

ZÁKLADNÍ SKUPINA

FK Louny – FC Petržalka 0:0
První zápas dvoudenního turnaje Louny sehrály s mladými nadějemi z Bratislavy a celkem zápas zvládly, i když měly i hodně štěstí při šancích hostů.

FK Louny – Junior Teplice 0:0
Zápas byl podobný prvnímu, soupeř měl více ze hry, ale lounští fotbalisté disciplinovaně ubránili nulu.

FK Louny – SK Motorlet 0:3
Do zápasu, který rozhodoval o postupujícím ze skupiny, Louny nastoupily pouze se dvěma náhradníky, neboť se jeden hráč zranil. Ve velkém horku ale nevydržely tempo a zaslouženě prohrály. Za stavu 0:2 Lounští nedali penaltu.

FK Louny – SK Sigma Olomouc 0:5
Poslední zápas ve skupině Louny už odehrály pouze s jedním náhradníkem, neboť se zranil i Péťa Jahn. Lounští se snažili, ale 25 minut bez střídání bylo moc a soupeř je rozstřílel.

O UMÍSTĚNÍ

FK Louny – FC Vítkovice 1:2
Do prvního zápasu druhého dne lounští mladí fotbalisté nastoupili odpočati a bylo to znát. Opět bojovali a přicházely i šance, ale ty neproměnili. Soupeř se dostal do vedení z penalty, ale Lounští dokázali Honzou Kastnerem vyrovnat. Když už počítali s důležitým bodem, tak si dali nešťastný vlastní gól a tak Louny prohrály 1:2.

FK Louny – FK Neštěmice 0:2
Louny musely vyhrát, aby neskončily poslední. To se nepovedlo.

FK Louny – SK Kladno 1:1
Poslední zápas lounští fotbalisté hráli spíše o čest a po bojovném výkonu vyrovnali dvě minuty před koncem z trestného kopu zahrávaném Marcelem Grundem.

(s využitím internetových stránek www.fklouny.com)