Radek Divecký, bývalý útočník FK Teplice, který fanouškům v první lize utkvěl v paměti hlavně jako fotbalové dvojče Pavla Verbíře, se v sobotu 8. září poprvé představil v dresu Loun, do nichž před sezonou přestoupil z divizních Brozan. Přestože čtyři kola stál vinou zranění, na hřišti byl svému týmu hodně platný. Louny dokázaly v pěkném napínavém zápase se sedmi brankami nastřílet čtyři góly a přivezly cenné tři body.

Zkušený Radek Divecký dal sám třetí gól, čímž Lounům pomohl v utkání 5. kola krajského přeboru k výhře 4:3. Premiéra nového proboštovského kouče Miroslava Janoty tak výsledkově nedopadla dobře. Janota měl problémy se sestavou. Tři červené karty, které hráči Proboštova vyfasovali v Modlanech, tak daly možnost mladíkům Kliskému a Cmíralovi, do branky se vrátil po pracovním úrazu Račuk.

Louny v plné síle

Lounští měli k dispozici kompletní kádr včetně již zmiňovaného Diveckého. Ten se poprvé ukázal v 10. minutě. Jeho hlavičku ale Račuk chytil. O 10 minut později si Divecký pokus hlavou zopakoval, tentokrát ho ale zacílil mimo. To střela Jakuba Suchého po rohovém kopu byla přesnější a Louny vedly. Standardní situace vyšla také Proboštovu, na 1:1 srovnával Fork.

Ve 34. kopali domácí pokutový kop. Záveský se většinou nemýlí, což potvrdil i v sobotu – 2:1. Nařízená penalta byla podle mínění hostů přísná. Ve 41. se pro změnu zlobili Proboštovští. Rozhodčí Hovorka proti nim odpískal také spornou desítku. Míč si postavil Watzka a do kabin šla obě mužstva za smírného stavu. Louny byly do vedoucí branky lepším týmem, Proboštov poté využil jejich uspokojení a otočil výsledek. Až poté mírně favorizovaní hosté opět zapnuli.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe svěřencům kouče Janoty. Góly ale svou převahu vyjádřit nedokázali, a tak začalo hřmět na druhé straně. V 56. se zaskvěl Račuk, když vytáhl konečky prstů báječnou ránu Watzky ze šibenice. V 63. se už blýskalo. Divecký potrestal nedůslednost proboštovské obrany a překonal bezmocného Račuka – 2:3. Téměř vzápětí „Divák" orazítkoval břevno. V 69. přišla nejhezčí akce celého zápasu; Watzka prošel středem hřiště a z 22 metrů vyslal parádní ránu, které zaplula do vinglu. Račuk byl opět bez šance – 2:4.

Proboštov vrhnul všechny síly do útoku. Kontaktní branku už o dvě minuty později vstřelil Záveský, který si skvěle naběhl na centr ze strany. Vyrovnání se ale 250 diváků nedočkalo, Louny odvezly z Proboštova všechny body.

Proboštov – Louny 3:4 (2:2)

Branky: 34. a 71. Záveský (1. z penalty), 29. Fork – 41. a 69. Watzka (první z penalty), 23. J. Suchý, 63. Divecký
Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 4:1
Diváků 250

Proboštov: Račuk – Cmíral, Fork, Sedlák, Kliský – Nosek, Uka, Kulhánek, Pelc (85. Šváb) – Záveský, Blažek.

Louny: Číž – Kříž, V. Suchý, J. Suchý, Lazarik – Zelinka (83. Köchrt), Trup, Haviar, Watzka – Divecký (90. Matějka), Hadač (81. Střelec).