Více osobních soubojů než pohledných akcí bylo k vidění v sobotním utkání 1. B třídy, v němž domácí fotbalisté FK Postoloprty prokázali dostatek vůle, aby šťastným gólem v závěru vyhráli nad Bečovem 2:1.

Domácí tým měl možnost rozhodnout už do přestávky, neboť tři největší gólové šance nedokázali využít Fleischman, Svoboda ani Berta. A tak jedinou vydařenou akcí byla opět standardní situace zahrávaná ve 31. Davidem Fleischmanem a přesně zakončená Davidem Svobodou. Stačilo však trochu nepozornosti a ve 38. nedostatečně odhlavičkovaný míč Holochem zachytil Vosmik.

Někdejší hráč Postoloprt svůj únik zakončil vyrovnávacím gólem na poločasových 1:1. „Druhý poločas se nám herně vůbec nevydařil, naštěstí skončil ještě lépe než první aspoň výsledkově,“ oddychl si domácí trenér Miroslav Solar. „Naši hráči nedostatečně obsazovali protihráče, nechávali jim hodně prostoru. Chyběl nám pohyb i nápad.“

Také v této fázi měli domácí několik možností rozhodnout, ale brankáři obou týmů byli muži na svých místech až do 80. minuty. Po přihrávce střídajícího Lokajíčka se totiž dostal ke střele ze 25 metrů Jiří Berta, po které se sice strážce bečovských tyčí vrhl, ale míč mu podklouzl pod padajícím tělem do sítě. Snaha hostů o záchranu aspoň bodu už byla marná. Z přemíry snahy si naopak vysloužili kromě čtyř žlutých v závěru ještě jednu červenou kartu po faulu na Bertu.

Postoloprty – Bečov 2:1 (1:1)

Branky: 31. Svoboda, 80. Berta – 38. Vosmik. ŽK 1:4, ČK 0:1, 150 diváků.

Postoloprty: Postl – D. Fridrich – Holoch, Švigar, Hégr – A. Fridrich, Fleischman, D. Svoboda (75. Strouhal), Zíbrt – Světlý (46. Lokajíček) Berta. Trenér Miroslav Solar (jak)