Vítězstvím Postoloprt 2:1 po závěrečném penaltovém rozstřelu skončilo sobotní okresní derby v Postoloprtech. K utkání 1. A třídy přijeli hosté z Domoušic. Očekával se svižný, pěkný a napínavý fotbal, protože oba celky se pohybují na špičce tabulky krajské soutěže.

Utkání ovšem nakonec mnoho šancí ani pohledných situací nepřineslo a byla to spíš taktická bitva, ve které obranná činnost dominovala nad vydařenými útočnými akcemi.

Domácí hráči byli vydatně povzbuzováni více než stovkou fanoušků, ale hra se jim příliš nedařila. Hosté bez problémů odvraceli jejich snahu už v zárodku a do šancí je prakticky nepouštěli. Naopak sami byli nebezpečnější a častěji se dostávali k ohrožení postoloprtské branky. Hned v 7. minutě také udeřili. Po hezké přihrávce se k levé tyči trefil Pavel Bartko – 0:1.

Postoloprty měly největší příležitost na srovnání ve 26., kdy bomba Zíchy po rozehraném rohovém kopu skončila na břevně a pak se odrazila na brankovou čáru a následně od země pryč mimo domoušickou svatyni. Tato šance ze strany Postoloprt byla ovšem za první poločas prakticky jediná a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Po přestávce obraz hry pokračoval v podobném duchu. Hráči Domoušic víceméně v klidu kontrolovali vývoj utkání, nechávali hrát soupeře, ale zároveň je téměř nepouštěli do šancí a trpělivě obětavě bránili. Když už se sami vydali dopředu, pokaždé byla jejich akce nebezpečná.

Dvojité střídání přineslo domácím štěstí

Domácí Postoloprty se dlouho nemohly prosadit a nevytvářely si šance. Po hodině hry tak jejich trenér Miroslav Solar sáhl hned ke dvojitému střídání. Tlak Postoloprt se tím trochu zvýšil a v 64. domácí se štěstím vyrovnali. Po skrumáži před domoušickou brankou se míč odrazil k Pavlu Pechátovi a ten ho přesně a pohodlně uklidil k zadní tyči – 1:1. Domácí fanoušci propukli v obrovský jásot a představovali si, že jejich tým přidá ještě jeden či více vítězných gólů, ale obraz hry se dál moc neměnil. Oba týmy hlídaly, aby neudělaly chyby, šancí už nebylo mnoho a v závěru mohli několikrát rozhodnout spíše hosté z Domoušic, kteří byli stále nebezpečnější.

V samotném závěru si domácí při úniku domoušických hráčů pomáhali fauly. Jednou byl k nim shovívavý i rozhodčí Koždoň, který za sražení unikajícího Uhlíka mířícího do jasné gólové pozice ukázal domácímu Bartonovi pouze žlutou kartu. Po následném přímém kopu v 89. potom domácí tým podržel brankář Petr Junek, který krásným skokem vyškrábl střelu směřující pod břevno své branky.

Gólman Postoloprt ostatně hrál skvělý part i v závěrečném penaltovém rozstřelu. Chytil dvě ze tří střel protihráčů a jednu z penalt také sám proměnil. Po vítězství pak patřil k hráčům, jejichž mohutný pokřik byl na stadionu zaslouženě slyšet nejvíce.

Postoloprty jsou nyní v tabulce 1. A třídy první a Domoušice třetí. Oba týmy dělí od sebe jen dva body. V příštím kole v sobotu 9. května čeká mužstvo Postoloprt další okresní derby, představí se na hřišti Dobroměřic. Domoušice přivítají doma soupeře ze Strupčic.

Postoloprty – Domoušice 2:1 np (0:1)

Branky: Pechát – Bartko. Rozhodující proměněná penalta: Volkman.
Rozhodčí Koždoň, žluté karty 1:5, diváků 180.

FK Postoloprty: Junek P. – Pechát, Fridrich, Vyskočil (Baník), Junek M., Papežík, Pour, Zícha, Kouba (Ploc), Barton, Volkman.

Sokol Domoušice: Kousek – Alberovský, Izera (Rais), Slušný, Bartko, Prokeš (Zlatohlávek), Lokajíček, Urma, Maurer, Uhlík, Faltus.