Zlato a stříbro ve fotbalové I.A třídě skupině B už je „rozdané“. Hrát se ale bude ještě v posledním kole o bronz, uhájit ho budou chtít Domoušice.

Fotbalisté Perštejna mají v čele I.A třídy před posledním zápasem náskok pěti bodů na Dobroměřice. Ty dlouho tabulku vedly, v závěru soutěže ale několikrát zaváhaly a skončí už jistě druhé. Třetí má totiž na ně už ztrátu propastných třinácti bodů.

Třetí jsou Domoušice, ty ale o třetí pozici ještě budou muset zabojovat. Mají totiž stejně bodů jako čtvrté Údlice. A úkol to nebude vůbec lehký, Domoušice totiž zajíždějí v posledním kole na půdu lídra soutěže, jenž dosud ztratil jen šestkrát. Naopak Údlice budou hrát s jedenáctými Postoloprty, kterým se v posledních zápasech příliš nedaří.

Ilustrační foto.
Okresní přebor: Hrát se bude ještě o stříbro a bronz

Páté jsou po pětadvaceti zápasech prozatím fotbalisté Podbořan. Mají jedenačtyřicet bodů a na třetí pozici ztrácejí dva body. Šesté Ervěnice mají o tři body méně. Podbořany při loučení se soutěží budou hrát proti předposledním Obrnicím. Deváté Louny B mají za sebou Ledvice se ztrátou tří bodů, před sebou Spořice s náskokem dvou. Loučit se sezonou se bude lounská rezerva s Ervěnicemi.

Duelem se čtvrtým se rozloučí se sezonou fotbalisté Postoloprt. Ti jsou zatím jedenáctí, mají o bod méně než desáté Ledvice. Dvanáctý Chomutov má ale stejně bodů, třinácté Obrnice už ztrácejí šest bodů.

FOTBAL - ilustrační foto.
I.B třída: Fotbalisté Vroutku jsou jistými vítězi, mají čtyřbodový náskok

O přední příčky bojují fotbalisté z okresu Louny také v soutěži střelců. O titul nejlepšího „snipera“ se pravděpodobně utká domoušický Jiří Uhlík s Davidem Filingerem z Perštejna. Oba mají prozatím pětadvacet zásahů. Jedenadvacet gólů nastřílel třetí v tabulce střelců lounský Tomáš Kyncl. Domoušický Pavel Exner má sedmnáct tref.

Nejlepším střelcem Postoloprt je Oldřich Zícha s třinácti brankami. Stejný počet zásahů mají také dobroměřický Martin Němec, podbořanský Zdeněk Poborský a domoušický Pavel Bartko. Devětkrát zatížili konta soupeřů Jan Vážný z Loun a Ondřej Matyáš z Dobroměřic.