Slavoji se zatím nedaří podle představ, naopak Sparta B, kde výborný obránce působí v roli asistenta trenéra, je ve špičce 2.ligy. „Mám to zatím takové střídavé,“ říká dlouholetá opora zadních řad Sparty a reprezentace.

Žatci se zatím v přeboru moc nedaří, na špičku tabulky ztrácíte.
Naše hra není nejhorší, zlepšujeme se, ale dostáváme hodně a hodně laciné góly. Navíc se nám nedaří branky dávat, na každou se strašně nadřeme. Na tom musíme zapracovat.

Naopak Sparta B, kde jste asistentem, je aktuálně na výsluní. Máte to tedy takové střídavé.
Ano, ale asi to tak má být. Je to tak zařízené, že něco se daří, něco méně. Sparta ještě takový vstup do soutěže neměla, máme obrovskou radost. Maximální spokojenost mi ale trochu kazí Žatec, ale věřím, že se to zvedne. Snad se na nás fotbalový bůh usměje a Slavoj půjde výš.

Proti Krupce jste nedávno dal svůj letošní první gól. Zdeněk Svoboda položil při rohu balon přesně na vaši hlavu, bylo to nacvičené?
Známe se velice dobře řadu let, proto Zdeněk ví, že celou kariéru si zabíhám na zadní tyč a tentokrát to bylo k přední. Byla tam ale mezera, dobře mi to sedlo a balon jsem umístil do branky. Nacvičené to ale nebylo (smích).

Jaká je podle vás úroveň severočeského krajského přeboru?
Hraje tam hodně bývalých ligových hráčů, ti to hodně zvedají. Další mužstva hrají s mladými fotbalisty, ti jsou zase hodně draví. Divize byla fotbalovější, tady je to více živelnější, více se běhá. Celkově ale není ůroveň vůbec špatná.

Jak se těšíte na Blšany a derby s Horstem Sieglem?
Snad budeme mít čas a budeme hrát. Derby je vždycky vděčné, pro diváky i pro hráče. Těším se moc.

Děkuji za rozhovor.