Nejlepším letošním turnajem v hale Severu Žatec byl sobotní (27. prosince) Silvestrovský kop v sálovém fotbale, který připravil PM Sport Žatec.

Ve strhujícím finále vyhrál Slavoj Žatec nad exmistry ČR, týmem FC Radobýl Litoměřice.

Pro III. ročník silvestrovského turnaje bylo pro velký zájem nutné zredukovat počet účastníků na 10 týmů. „Protože chceme u nás dát příležitost si zahrát mužstvům různých výkonností, hrálo se ve dvou skupinách z každé o dvě postupová místa do semifinále,“ řekl ředitel Pavel Maňák, kterému se podařilo zajistit i sálové specialisty futsalu.

Ve skupině A bylo jejich silné zastoupení v přípravě na své soutěže. Některé týmy zkoušely posily a testovaly i hráče velkého fotbalu. Družstvo Zenitu Petrohrad se posílilo například o blšanského Lesniaka a Uhlíka. Překvapivě se v jeho dresu objevil i žatecký mladík Wiesinger.

Desperádos Proboštov vedl brankář Zdeněk Zacharda známý z hostování v Blšanech, a výborný Rosocha, hráč druholigového Ústí. Pozornost byla upřena na Radobýl Litoměřice, který předloni získal titul mistra ČR.

Ve skupině B to byl tým TJ Krupka vedený zkušeným trenérem Petrem Kuzárem, a samozřejmě domácí FK Slavoj Žatec, kterému byl do turnaje nakonec zařazen jen jeden tým, byť k nespokojení trenéra Martina Bryndy.

Pořadí ve skupinách:

A
1. CF Radobýl Litoměřice (17:3) 12 bodů
2. Zenit Petrohrad (11: 7) 9
3. Desperádos Proboštov (6:7) 6
4. Rafani Žatec (5:12) 4
5. FK Polerady (4: 14) 0

B
1. FK Slavoj Žatec (14:2) 10 bodů
2. TJ Krupka (16:2) 9
3. Jiskra Košťany (5:7) 7
4. FK Měcholupy (3:18) 3
5. FK Čeradice (1:10) 0

V dalším postupovém klíči a utkáních o umístnění, pokračoval turnaj zápasem o 9. - 10. místo, v němž FK Polerady zdolal FK Čeradice 3:0.

V utkání o 7. - 8. místo přehráli Rafani Žatec družstvo FK Měcholupy 3:1.

Celkově šestá příčka patřila mužstvu Desperádos Proboštov, který po výsledku v základní hrací době 1:1, podlehl na penalty Košťanům, které tak obsadily páté místo. V semifinálových bojích na sebe již narazili vítěz své skupiny FC Radobýl Litoměřice, který jen těsně zdolal Krupku v poměru 2:1. Ve druhém semifinále a v prvním velkém dramatu turnaje po remíze 2:2 si postup zajistili hráči místního Slavoje, kteří až v rozstřelu penalt zdolali Zenit Petrohrad 3:2. V boji o bronz se utkali poražení semifinalsté, třetí skončila Krupka, když zdolala Petrohrad 3:1.

Opravdovým finálem byl souboj vítězů základních skupin i semifinalových bojů. V rychlém a velice dramatickém utkání se Slavoj ujal vedení až na 3:1, když zejména Macháček měl přesnou mušku. Litoměřičtí exmistři snížili těsně před koncem na rozdíl jedné branky a vrhli se do velkého náporu. Ovšem stačili postupně spálit tři vyložené brankové příležitosti, další šance zmařila mohutná postava Marka Voigta, který již nepustil za svá záda ani jeden míč: Slavoj uhájil vedení a zvítězil těsným rozdílem, aby získal vítěznou trofej.

Kromě pěkných pohárů pro všechny týmy pořadatel vyhodnotil i tři nejlepší jednotlivce. Cenu nejlepšího brankáře získal Marek Voigt ze Slavoje, králem střelců se stal Martin Bikár z Krupky se 7 brankami (Lesniak dal 6) a cenu nejlepšího hráče získal Jan Šimáček z Radobýlu, jinak posila FK Česká Lípa. Turnaj řídili rozhodčí Jakub Zavadil, Jakub Kořán a Antonín Suchánek.

Konečné pořadí:

1. Slavoj Žatec
2. FC Radobýl Litoměřice
3. TJ Krupka
4. Zenit Petrohrad
5. Jiskra Košťany
6. Desperados Proboštov
7. Rafani Žatec
8. FK Měcholupy
9. FK Polerady
10. FK Čeradice

Pavel Maňák