Jenom půl hodiny (cca 25.–56. min.) dokázali předvádět fotbalisté Žatce v nedělním utkání KP proti Roudnici hru, která by potěšila diváky.

Ti ale jinak odcházeli rozčarováni další porážkou a červenou kartou pro Slavoj.

Zdá se, že pro některé žatecké hráče je nejtěžším soupeřem vlastní disciplina, tréninková morálka a vztah ke kolektivu.

Roudničtí jako aspirant postupu bránili ve dvou liniích a ukázali, proč na jaře ještě nedostali gól. Rychle uměli zaútočit a těžili ze standardek, zejména když v žatecké obraně při neúčasti Oppela nebyl typický hlavičkář. Proto ve 14. po rohu skoroval Cibulka.

Druhý poločas začal Slavoj výborně s nasazením z poslední čtvrthodiny. Z náporu vyrovnal v 53. Uhliar, ale radost měla jepičí život, neboť asistent měl zdvižený praporek. V 56. se probil Baierl, ale na jeho tečovanou přihrávku nedosáhl Uhliar ani ve skluzu před zívající brankou. Náhlý protiútok hostů v 59. přinesl druhý gól Mikase po přihrávce střídajícího Neumana, který za tři minuty zvýšil po akci Kaly a bylo to 0:3.

Pak měl zkrat té doby nejlepší hráč Šidlof (v podmínce), když po gólu zakopl míč mezi diváky a dostal žlutou kartu. Požádal trenéra o vystřídání a místo výměny u středové čáry v 64. odešel rovnou do kabin. Nedbal ani upozornění rozhodčího, což mu vyneslo druhou ŽK, tím pádem i červenou a náhradník nesměl na hřiště. Vzápětí se zachoval nesportovně střídaný Uhliar.

Žatec už v deseti neinkasoval, ale je těsně nad sestupovou linií.

Žatec – Roudnice 0:3 (0:1)

Branky: 14. Cibulka, 39. Mikas, 61. Neuman. Dobře řídil T. Baum, ŽK 6:4, ČK 1:0 (64.Šidlof), 200 diváků.

Žatec: Baštýř – Jindra, Zlatohlávek, Vrábík, Dykas – Klíma (83.Havelka), Šidlof, Škréta (90. Marcínek), Baloun – Uhliar (69.Laibl), Baierl