Odchod několika hráčů základní sestavy hlásí po zimní přestávce kabina Slavoje Žatec. Naopak žádné velké posily nepřijdou. Fotbalisté Žatce chtějí na jaře opět spoléhat hlavně na úzkou spolupráci s druholigovým Mostem a více na vlastní odchovance. V poslední přípravě před startem divize rozstřílel Slavoj tým Litoměřic.

V poslední přípravě, v dohrávce Apollo cupu v Souši, narazil Žatec na Litoměřice. „Na hráčích byla vidět velká snaha přesvědčit, poprat se o místo v základu. Trenéru Koutenskému chyběli ještě někteří hráči, se kterými může počítat do sezony," hodnotil utkání Pavel Maňák, sekretář Slavoje. Už v poločase bylo rozhodnuto, Slavoj vedl 4:0. Nakonec se Žatec s Apollo cupem rozloučil výhrou 5:1.

Žatec - Litoměřice 5:1 (4:0)

Branky Žatce: A. Hynek 2, Karič, Osumanu, Lesniak
Sestava Žatce: Aschenbrenner - Krejčík, Heinc, Bešík, Fiřt - Vávra, Hodina, Karič, Mahmutovič - Lesniak, L. Hynek. Střídání: Zaťko - A. Hynek, J. Hynek, T. Oppel, Osumanu

Ostrý start divizní soutěže

Žatec už v neděli 10. března od 14.30 hodin čeká na vlastním hřišti ostrý divizní duel. A kdo v dresu Slavoje nakonec na trávník vyběhne? Funkcionáři Žatce byli dlouho tajemní. Přes zimní přestávku odešli oba brankáři, Švarc se vrátil do Chomutova, Jakub Jakubov odešel na půlroční hostování do slovenské prvoligové Trnavy. Chybět budou na jaře také Stožický, Háša, na podzim hodně vytěžovaný Duran a Kmoch. Tedy dost fotbalistů ze základní sestavy… 

A příchody? „Žádná velká jména nečekejte, žádné velké posilování se tentokrát nekoná. Budeme spoléhat hlavně na úzkou a osvědčenou spolupráci s Mostem, více chceme také dávat šance našim nadějným dorostencům. Do přípravy se jich s A týmem zapojilo sedm a určitě dostanou na jaře příležitost. Uvidíme, jak si povedou, v přípravě vypadali naši odchovanci dobře," říká Maňák.

Vrací se Vlk, Lesniak…

Do týmu se opět vrací Martin Vlk, který byl v zahraničí. V jeho případě se ale ještě spekuluje o vyšší soutěži, uvidíme až v začátku soutěže. Dres Slavoje také opět oblékne rychlonohý Michal Lesniak, který se vrací z Kadaně. „Z Mostu bude určitě také Klasna, více by měl být Žatci k dispozici výborný střelec Ali Osumanu, nasazován u nás bude také mladý brankář Aschenbrenner. Další jména z Mostu se teprve dozvíme," pokračoval Maňák.

Šestý Žatec chce na jaře v divizi minimálně udržet současné pozice. „Tabulka je hodně vyrovnaná. Naším hlavním cílem je dohrát soutěž v pohodě, bez nějakých sestupových starostí. Určitě ale chceme skončit co nejlépe, alespoň udržet současnou pozici by bylo pěkné. Pokud by se nám podařilo poskočit směrem dopředu, třeba na bronzovou příčku, bylo by to výborné," přidává cíle pro jaro žatecký sekretář.

Slavoj má aktuálně čtyřiadvacet bodů v divizi, patří mu šesté místo za šest výher a šest remíz. Na kontě má také tři prohry. Tabulka divize je ale hodně vyrovnaná, například devátá Souš má jen o jediný bod méně než šestý Žatec. Na druhou stranu páté Neratovice mají na Slavoj náskok jen dvou bodů. 

Nedělní soupeř Slavoje, tým Brozan, získal pod vedením Jiřího Němce třiadvacet bodů a patří mu osmá příčka. Tabulku divize vede Meteor Praha s šestatřiceti body, druhý je Vyšehrad (32 bodů) a třetí Motorlet Praha s třiceti divizními body.