Jaká bude zimní příprava Slavoje Žatec? Přes zimu se dají očekávat změny v kádru, na odpovědi jaké je ale zatím příliš brzo. Slavoj každopádně čeká tvrdá příprava, aby mohl být konkurenceschopný. A to jak funkcionáře při hledání dalších posil, které by se mohly pokusit udržet divizi v Žatci, tak hráče.

Ale pojďme se ohlédnout. Jak podzim v Žatci probíhal? Se sedmi body se Žatec v divizi krčí po patnácti podzimních kolech na posledním místě, na předposlední Nové Strašecí mu chybí dost šest bodů. Právě Nové Strašecí bylo prvním celkem, který Slavoj dokázal přehrát. Stalo se tak ale až v jedenáctém kole. Předtím Slavoj desetkrát v divizi prohrál, často dost vysoko (v Chomutově například 0:10) a nastřílel pouhopouhé tři branky.

Vstup Žatce do letošního ročníku divize, prvních deset zápasů, byl katastrofální… Nepomohlo ani střídání trenérů, když Karla Šidlofa vystřídal exreprezentant Martin Frýdek. Před sezonou Žatec opustilo několik zkušených hráčů ze základní sestavy, kteří se nedohodli na podmínkách dalšího působení. A i když Slavoj začal sympaticky na začátku sezony stavět na vlastních velmi mladých odchovancích, na divizi to nestačilo…

Přišlo zlepšení

A tak později Žatec začal posilovat i odjinud. Přišel tvůrce Rosendo, Houdek, Rezek, Belán a do konce soutěže se dostavila alespoň dvě vítězství a jedna prohra po penaltách v posledním zápase. Co je ale důležité, zlepšila se hra celku.

Po podzimu má Žatec skore 15:54. Zatímco do desátého kola Žatec nastřílel tři branky, po posílení se v této činnosti dost zlepšil. Zda to bude stačit zatím nevíme. Uvidíme, jak bude Slavoj na jaře bojovat. Uvidíme…

Výsledky Slavoje ŽatecFotbalová tabulka