Fotbalisté FK Baník Souš se po letní přípravě chystají na premiérový start v divizi. Los jim pro první kolo určil domácí prostředí. V něm se svěřenci trenéra Karla Chlada představí v sobotu od 17.00 hodin. Hostit budou mužstvo Brozan. Pro Souš je to historický okamžik.

Souš si divizi vysloužila neskutečnou jarní jízdou v minulé sezoně krajského přeboru, kdy v patnácti zápasech ani jednou neprohrála – třináct zápasů vyhrála a dvakrát remizovala. „Tým je vhodně doplněný. Podle mne bude silnější než na jaře,“ vidí místopředseda FK Baník Souš Josef Tancoš, který je také rád za pohárovou konfrontaci s druholigovým Sokolovem.„Výsledek se dal očekávat (Souš padla 0:5). Pro hráče to je ale jen dobře. Prohra je poučila, viděli, že ligová výkonnost je lepší. Je to motivace do další práce,“ říká Tancoš.

Souš čekají v divizi i vyhecovaná derby, a to především se sousedními Blšany a Žatcem, které do čtvrté nejvyšší soutěže také postoupily. „V domácím prostředí proto zveme diváky do ochozů. Věřím, že dokáží vytvořit skvělou atmosféru a stanou se tím pomyslným dvanáctým hráčem,“ obrací se Josef Tancoš na příznivce Souše, kteří byli skvělí už při oslavách postupu po posledním duelu v krajském přeboru.

A jaké budou cíle Souše v nové soutěži? „Mužstvo je dobře složené, hráči věkově vyvážení a naši mladí mají perspektivu. Chtěli bychom se pohybovat kolem středu tabulky,“ uzavírá Tancoš.

Příprava Souše

Souš – Karlovy Vary (ČFL) 0:3
Souš – TJ Proboštov 3:2
Viktoria Plzeň B (ČFL) – Souš 3:1
SK Ledvice (1.A třída) – Souš 5:2
FK Lovosice (Kr. přebor) – Souš 0:3 – předkolo Ondrášovky cupu
Souš – FK Baník Sokolov (2. Liga) 0:5 – 1. kolo Ondrášovky cupu
Souš – FC Chomutov (ČFL) 2:1