Jarní sérii bez jediné prohry prodloužili fotvbalisté Středohoru Dobroměřice o sobotní derby v krajské 1.A třídě. Vítězství rozjetých Dobroměřice se čekalo, ale rozhodně ne, že bude stát tolik sil.

I když chyběli zranění Havelka a Kroupa, domácí splnili normu až v poslední půlhodině. Překvapilo totiž, že v týmu hostů nastoupilo několik mladíků poprvé v mistrovském utkání mužů a vedli si výborně. Nahradili tak dlouholeté opory, Grunda, Papcuna či Dubského, nehráli ani Hruška a Džurdženik. „Výkon našich mladých byl příslibem. Vždyť rozhodující gól dostali až těsně před koncem, kdy chtěli vyrovnat,“ řekl černčický sekretář Jiří Stehlík.

Rychlé protiútoky nedokázali využít

Hosté se statečně bránili 68 minut, dokdy (naopak veterán) Podlašecký držel čisté konto. „Měli jsme dvě, tři šance, hosté rychlé protiútoky, ale ke střelbě se nedostávali,“ řekl asistent domácích Pavel Verner. „V poločase musel trenér zvýšit hlas a druhý poločas už byl o něco lepší.“

Vedoucí branku vstřelil v 68. z trestného kopu Hendrych, ale utkání nedohrál. Pro nekázeň (zakopnutí míče a řečnění) dostal dvakrát žluté varovnání a v 86. i červenou kartu. Hosté to nevyužili, pak paradoxně domácí přidali v 88. gól ze hry, jehož autorem byl Sekula.

Dobroměřice – Černčice 2:0 (0:0)

Branky: 68. Hendrych, 88. Sekula. Rozhodčí Javorek, ŽK 2:1, ČK 1:0 (86. Hendrych), 160 diváků.

Dobroměřice: Sedláček – Halíř – Bučil, Hrušecký, P. ŠTranc – Krupka (80. Daniš), Vild, Plachý, A. Rus ((82. Kaleja) – Hendrych, Sekula. Trenér Karel Šidlof