Třetí Žatec, který bojuje o pozici lídra krajského přeboru, a až čtrnáctý Střekov. Mělo to být jasné představení, všechny body ale nakonec nebere favorit. Ve čtvrtém jarním zápase Slavoj opět ztratil a zkomplikoval si tak pořádně situaci v boji o postup do divize.

„Z naší strany trochu nešťastný zápas. Jeden gól vlastní, druhý z penalty a my jsme znovu nedokázali proměnit šance. Bohužel, ztráta tří bodů nás hodně mrzí, ale jestli chceme hrát na špičce, musíme do toho jít jinak,“ hodnotil žatecký trenér Pavel Koutenský po dalším jarním prohraném utkání výkon svých svěřenců.

Slavoj odjel na půdu Střekova, hrajícího na dně tabulky nejvyšší krajské soutěže, bez Svobody a Horňáka, kteří museli být se Spartou B ve Zlíně a na hře Žateckých to bylo znát. Dirigenti hry Slavoje chyběli, kvůli zraněním musel trenér sáhnout i do dorostu. „Navíc se hrálo na malém hřišti, hodně nerovností, to více vyhovovalo domácím,“ pokračuje kouč Slavoje.

První poločas byl přitom vyrovnaný, šance byly na obou stranách, na domácích bojovných fotbalistech bylo vidět, že už body potřebují získat. „Některé naše chyby byly školácké. Největší problémy nám dělal Sedlák, nedokázali jsme si s ním poradit,“ ukázal Koutenský na největšího tahouna Střekova i hráče, který rozehrál akci před první brankou. Ve 33. minutě na sebe právě Sedlák nalákal žatecké stopery, přihrál spoluhráči, který poslal střílený centr před Zaťka. Žatecký Karel Krejčík si ale ve snaze míč odkopnout, srazil balon do vlastní branky. „Měli jsme v první půlce tři tutové šance, ale bohužel,“ viděl P. Koutenský.

Do druhé části šel Žatec s odhodláním už neinkasovat a naopak se pokusit o zvrat. Přišla ale 62. minuta, chyba Zlatohlávka, odpískaný pokutový kop na Sedláka a domácí slavili podruhé. „Kluci pak ještě ukázali, že chtějí, ale Střekov se zatáhl a nám se jejich obranu nedařilo překonat ani když už hráli v oslabení. Tlačili jsme, ale už to stačilo jen na snížení,“ lituje žatecký trenér.

Slavoj upravil skore v 84. minutě, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Radek Čížek. „V úplném závěru jsme ještě měli několik slibných šancí, bohužel nic nám tam už nespadlo,“ dodal k utkání trenér.

Slavoj stále hledá dalšího střelce

Čížek, jedna z nedávných hvěz první ligy, se v dresu Slavoje trefil už popáté ve čtyřech jarních utkáních. Dalšího střelce Žatec marně hledá a bez branek se vyhrávat nedá. „Bohudík za góly Radka Čížka, Radkovi se daří. A další střelci? V tréninku jsme se na zakončení zaměřili a do čeho útočníci kopli, to spadlo do brány. Opravdu snad všechno. Ale v zápase, to je trápení, snad se konečně prosadí,“ věří Koutenský v probuzení dalších střelců.

Střekov – Žatec 2:1 (1:0)


Branky: vlastní Krejčík, Habrdle z PK – Čížek
Rozhodčí: Bouma. ŽK 2:3. ČK: 1:0 (Stárek). Diváci: 150