Nejlepším střelcem družstva fotbalové Sparty Praha, která vyhrála v pondělí pohár na mezinárodním turnaji Future Cup v rakouském Klagenfurtu, se stal žák ZŠ Jižní v Žatci Jaroslav Sulovský. Ve všech čtyřech ze šesti odehraných zápasech, ve kterých odchovanec Žatce a Blšan skoroval, vyhrála Sparta pokaždé s nulou.

Sulovský to začal v úvodním utkání s FC Barcelona gólem, jehož zásluhou vyhrali Pražané 1:0. Vstřelil úvodní gól i ve druhém utkání, kdy Sparta zdolala Red Bull Salzburg 2:0 (druhý úspěch přidal Nečas). Když pak vyhrála nad italským AC Udinese 2:1 (Březina a Matoušek) a prohrála s dalším rakouským celkem FC Kärnten 0:1, si dal Sulovský střelecký oddech, ale na postupu ze skupiny to nemělo vliv.

Turnaj pro deset týmů (kromě čtyř z Rakouska hráli zástupci Španělska, Itálie SRN, Ruska, Chorvatska a za ČR právě mladší žáci Sparty Praha) byl rozdělen do dvou skupin. „Snad nejhezčí gól dal Jarda Barceloně z trestného kopu točeným míčem přes zeď,“ rozplývá se Luboš Sulovský. Dědeček sparťanského kanonýra do Rakouska odcestoval navzdory svému nelehkému zdravotnímu stavu.

„Byl to čistej Kretovičák,“ směje se autor branky. Naráží tak na stovky cvičných kopů pod dohledem Pavla Kretoviče během jeho dovolených v Česku. Tento bývalý hráč L. Košice a VTJ Žatec ukončil svoji kariéru na Islandu, kde žije a trénuje, je dlouholetým rodinným přítelem Sulovských.

V semifinále vyhrála Sparta nad týmem CSKA Moskva opět 1:0, když jediný úspěch vstřelil středopolař Sulovský. Ve finále se utkala družstva Sparty s Bayernem Mnichov. Výsledek 1:0 určil opět žatecký školák Sulovský jediným gólem utkání. „Když jsem to viděl, a jak se pak na světelné tabuli se přes celou šíři rozsvítilo Sulovský, sevřelo se mi hrdlo a nestyděl jsem se za slzy dojetí,“ přiznal Bůčkův děda Luboš Sulovský.

 

Konečné pořadí:

1. Sparta Praha
2. Bayern Mnichov
3. FC Kärnten
4. CSKA Moskva
5. Dinamo Zagreb
6. Red Bul Salzburg
7. GAK Graz
8. AC Udinese
9. Rapid Vídeň
10. FC Barcelona