V okrese Louny se opět bude hrát ligový fotbal.

Nejedná se ale tentokrát o exligové Blšany, ty zatím zázračný návrat mezi českou fotbalovou elitu nechystají, ale o Louny. Na tamní stadion přijedou dva celky z nejvyšší soutěže zahájit přípravu.

Do Loun se chystají Teplice a Bohemians 1905. Výkop je plánován na sobotu 12. června ve 14 hodin.

„Máme v Lounech velkou diváckou podporu, lidé odtamtud pravidelně jezdí na zápasy do Teplic, proto chceme fanouškům vyjít vstříc a odehrát tam jedno z přípravných utkání. Jednou zase zajedeme my za našimi fanoušky z tohoto regionu,“ zve všechny příznivce na přípravný duel Petr Heidenreich, ředitel komunikace FK Teplice.

Žlutomodrý celek se chce v Lounech představit kompletní. „Určitě budeme v plné síle. Přípravné období je krátké, každý zápas je důležitý,“ pokračuje zástupce Teplických. Kádr Teplic ještě ale ani zdaleka není uzavřený, jisté je jen to, že už se neukáží Gašpařík a zkušený Doležal, který jedná s nováčkem z Ústí. V kádru by naopak neměl chybět Pavel Verbíř, Teplice určitě také budou zkoušet další fotbalisty z vlastní líhně. „Pavel Verbíř a Štěpán Vachoušek by se měli představit,“ potvrdil Heidenreich.

Proti severočeskému celku se představí tým Bohemians 1905. V dresu Klokanů už bude chybět Slezák, který ukončil aktivní kariéru, diváci by ale naopak měli vidět například Jiřího Kaufmana nebo Lukáše Hartiga. Také Bohemians budou určitě zkoušet nové posily, z Čáslavi přišel Hašek, z Žižkova Janek.