Bouřka, která se v sobotním podvečeru přehnala nad částí okresu, narušila některá utkání 19. kola fotbalopvé III. třídy.

Na několika místech byla utkání ve druhém poločase přerušena a dohrála se po přibližně 15 minutových neplánovaných přestávkách.

Utkání Lišany – Žiželice se pro krupobití nedohrálo a bude se opakovat ve čtvrtek 22. května. V neděli se nesehrálo utkání D. Louny – Pan. Týnec pro podmáčený terén v Dobroměřiích. Nikdo z do soboty vedoucích celků o víkendu nevyhrál a celkem třetina utkání skončila remízami.

Nový vedoucí je ve skupině C, neboť Krásný Dvůr B sesadil z trůnu Baník Buškovice a to dokonce na jeho půdě 5:0! Tento víkend se hrálo velmi slušně.

Skupina A

Vrbno – Pátek 1:1 (1:1)
Utkání prvních dvou celků začalo pro domácí nešťastně zlomeninou nohy Gebelta. Lídr se ujal vedení gólem Smoly, v tvrdém utkání hosté vyrovnali zásluhou Jana Fouska. Rozhodčí Trochynčuk napomínal 1:5 a vyloučil už ve 32. hostům Marka Marka za urážku své osoby před 70 diváky.

Chožov – Dobroměřice B 1:1 (1:1)
Za domácí skoroval Jaroslav Koubek, za hosty ve 35. Pavel Verner. Rozhodčí Jurečka karty nepoužil před 30 fandy.

Černochov – Ročov 2:2 (0:2)
Hostující Duca a Vykydal zařídili Ročovu vedení, ale střídající Přibyl po prvním kontaktu s míčem snížil a pak ještě vyrovnal. Rozhodčí pan Bárta napomínal ŽK 1:3.

Líšťany – Kozly 2:2 (1:1)
Domácí vedli gólem Vlad. Cífky, ale Vorlíček a Jakub Veselý otočili stav pro hosty. Plichtu zařídil v 85. z pokutového kopu Zimák. Rozhodčí Štulc, ŽK 3:0, 40 diváků.

Cítoliby B – Libčeves 2:7 (1:2)
Neoficiálně…

Dyn. Louny – Pan. Týnec
Odloženo pro nezpůsobilý terén. Soupeři se dohodli na termínu 15.6., ale ten nemůže být STK schválen, neboť je v rozporu se Soutěžním řádem. Musí se sehrát do konce soutěže, to je do 8. června!

Skupina B

Blažim – Postoloprty B 1:1 (1:0)
Domácí se ujali vedení gólem Romana Bartka z penalty, ale 7 minut před koncem vyrovnal Šubrt. Rozhodčí Vokurka, ŽK 0:1, 30 diváků.

Domoušice B – Lenešice B 7:4 (3:1)
Hosté přijeli jen s deseti hráči. Branky: Maliňák, L. Šulc a Vimr po 2, Karpíšek a Mazura – Škoda, Vondráček, Belan a Zagora. Rozhodčí Sluka, ŽK 1:1, 25 fandů.

Staňkovice – Tuchořice B 3:0 (2:0)
Již v 19. minutě zabránil gólu Jiří Jurčák rukou, byl vyloučen a z penalty otevřel skore Koubík, který i zvyšoval na 2:0. Třetí úspěch přidal v 88. Vait. Řídil Sluka, ŽK 0:1, ČK 0:1, 80 diváků.

Čeradice – Bezděkov 4:3 (1:1)
Domácí vedli gólem Gaža, a když vyrovnal Fizer, zařídil opět vedení domácích Zeleňák. Když pak ale otočil Gajer dvěma góly na stav 2:3, vyrovnal Drazinský a rozhodl Koutský. Řídil Jurečka, ŽK 0:1, 30 příznivců.

Lišany – Žiželice
Nedohráno. Utkání bylo začátkem druhého poločasu za stavu 1:1 přerušeno pro krupobití, a kvůli vodě na hřišti se soupeři dohodli na opakování zápasu tento čtvrtek.

Skupina C

Buškovice – Krásný Dvůr B 0:5 (0:3)
Souboj vedoucích celků o 1. místo začali domácí nešťastně vlastním gólem kapitána Miloše Loužeckého po nedorozumnění s brankářem Jar. Trávníčkem. Když do přestávky přidal Jan Coň dva góly, domácí znervozněli, hráli v křeči a ztratili se zápasem i vedení v tabulce. Hosté zvyšovali R. Zázvorkou a Kastlem, přestože hráli od 66. minuty bez vyloučeného Jana Coňka za 2 ŽK. Rozhodčí Šnídl v nervozním utkání ještě napomínal 4:4 před 60 diváky.

Holedeč – Petrohrad 0:0
Utkání řídil Brdár, napomínající 0:4 před 35 diváky.

Nepomyšl – Kněžice 5:2 (2:0)
První tři branky dal hattrickem Roman Korselt, jednu přidal jeho bratr Jiří a v 90. Gützer. Za hosty upravili Kudláček a Bureš. Rozhodčí Vořechovský karty nepotřeboval před 40 diváky.

Želeč – Nové Sedlo 1:1 (0:1)
Hosté vedli brankou R. Kováče, ale nakonec uhráli vůbec první remízu v soutěži, když za domácí vyrovnal Marek Haldovský. Utkání řídil laik Miroslav Bicek bez použití karet před 30 příznivci.

Vroutek – Lubenec 0:3 (0:1)

Měcholupy – Hlubany 1:3 (0:1)
Za hosty skorovali Kruml, Štěpánek a Martin Bizoň, čestný úspěch zaznamenal až v 80. Štainc. Řídil Vořechovský, ŽK 0:2, 30 diváků.