Když Tuchořice vedly nad Jirkovem po pětačtyřiceti minutách tři nula, jen málokdo věřil, že soupeři se o body nakonec rozdělí.

Závěr zápasu tuchořickým nevyšel, stejně jako poslední duely celé sezony.

Tuchořice poprvé udeřily už v osmé minutě. „Centrovali jsme do vápna, kde Malý přehodil brankáře hostí,“ byl s úvodem posledního duelu sezonu spokojen trenér tuchořických fotbalistů Pavel Benda.

I dále se hostům dařilo. Další úder zasadili hned o deset minut později. „Opět se nám podařil centr a Radek Richter to trefil z voleje,“ popsal branku na 2:0. Do poločasu přidaly Tuchořice ještě jednu branku, když Orságh trefil ve 32. minutě šibenici domácí svatyně. Zdálo se, že utkání bude tuchořickou exhibicí.

Do druhého poločasu ale proti hostům nastoupil úplně jiný soupeř. „V 54. minutě jsme poprvé zaváhali, uprostřed hřiště jsme ztratili míč a soupeř trestal,“ viděl začátek potíží Pavel Benda. „Naši hráči se pak úplně sesypali, začali balony jen nakopávat daleko dopředu a tam jsme je ztráceli. Hráli jsme jakoby bez zálohy,“ myslí si trenér.

Druhý gól dal Jirkov už v 68. minutě. „Domácí měli vpředu mladé běhavé útočníky, hodně se snažili a nakonec jim to vyšlo,“ bylo líto tuchořickému trenérovi. Čtyři minuty před koncem střetnutí totiž utekl právě jeden z běhavých hrotů Jirkova a když se ocitl sám před brankářem Kořánem nezaváhal, udělal kličku a rozdělil body mezi oba soupeře.

Závěr zápasu byl podobný jako konec sezony. „Na konci to nebylo dobré. Dávali jsme se těžko dohromady, bylo hodně zraněných. Ještě, že jsme měli nahrané body ze začátku soutěže,“ uvědomuje si Pavel Benda.

Sn. Jirkov – Tuchořice 3:3 (0:3)

Branky Tuchořic: 8. Malý, 18. Richter, 32. Orságh Sestava: Kořán – Petráň, Procházka, Pohorelec, Benda – Novák, Malý, Plánička, Šaroch (60. Lehman) – Richter, Orságh