První jarní derby o body v krajské soutěži sehráli v sobotu 29. března fotbalisté desátých Tuchořic se šestými Dobroměřicemi.

Hrálo se s velkým nasazením a první poločas v oboustranně pěkné hře, ve druhém se více bojovalo, ale branky se diváci nedočkali.

Domácí Sokolové nastoupili v základní sestavě s devíti hráči, kteří splňují limit kategorie veteránů, to je od 35 let. Tři z nich jsou už čtyřicátníci, a fyzicky vydržela obě mužstva do posledních minut hrát naplno. Přesto se hrálo velmi slušně, až v závěru se přiostřilo, že rozhodčí Jaroslav Fraško musel použít karty.

Proti větru začali domácí výborně a měli první šance. Z malého vápna se ale neprosadil Malý, Plánička ze stejné pozice pálil jednou nad a podruhé vedle. Největší příležitost zápasu měl ve 35. aktivní, ale příliš individualisticky hrající Orság, který trefil zblízka břevno po nejhezčí akci Bendy s Pláničkou.

Dvě gólovky měli i hosté. ale Holocha po slalomu podél dvou čar zastavil brankář Novák, který pak ještě chytil tutovku Hendrychovi. Na rozdíl od domácích, kterým kombinace ani pohyb nečinily potíže, nedokázali hosté po změně stran hrát takticky proti větru po zemi. Ztráceli hodně přihrávek a druhý poločas byl plný osobních soubojů.

Doplatil na to dobroměřický Sekula, když po dvou naivních faulech na Pláničku a Bartoně z přemíry snahy během 10 minut dostal dvě ŽK a v 87. minutě byl vyloučen. Přesilovku však domácí nehráli, neboť vzápětí za cenu ŽK vyřadil V. Verner ze hry výborně hrajícího Ševčíka. Než nastoupil náhradník Dérer, vítaný transparentem jeho příznivců, nestačil potkat míč a byl konec utkání.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a tak jsme s bodem spokojeni. Už proto, že nám chyběli Halíř, který je v USA, zraněný Krupka a Petr Štranc,“ řekl asistent trenéra hostů Pavel Verner.

Tuchořice – Dobroměřice 0:0

Utkání řídili rozhodčí z okresu Louny: J. Fraško – D. Spišák, L. Smreček. ŽK 1:2, ČK 0:1 (87. Sekula), 150 diváků.

Tuchořice: Josef Novák – Ševčík (90. Dérer), L. Holák, Procházka, Benda – Malý, Pohorelec, J. Holák, Bartoň – M. Plánička, Orság (71. Jan Novák). Trenér Pavel Benda

Dobroměřice: Sedláček – Pšigrocký, Plachý, A. Havelka, Daniš – J. Štranc (90. Antropius), Papcun, J. Holoch, A. Rus (75.V.Verner) – Hendrych, Sekula. Trenér Jiří Hora