V sobotu 21. listopadu se uskutečnil první ročník turnaje fotbalových přípravek s názvem Mikuláš Cup 2015, který ve sportovní hale ve Vilémově uspořádal TJ Krásný Dvůr. Pořadatelé chtěli turnaj odehrát na venkovním hřišti, ale počasí bylo proti, tak se musel přesunout do haly.

Turnaje se zúčastnilo sedm týmů, neboť osmý přihlášený celek, Spartak Lubenec, se omluvil pro marodku hráčů. Zbylé celky byly TJ Krásný Dvůr A a B, Sparta Radonice, Havran Kryry, Tatran Podbořany a Tatran Kadaň rovněž postavil A a B tým.

Hezké akce i branky

Hned úvodní utkání naznačilo, že se bude na co dívat a že bude padat i hodně branek. Utkání se hrála na jednou dvanáct minut, ale i to stačilo na předvádění hezkých akcí a mnohdy i krásných branek. Diváci i trenéři povzbuzovali svoje týmy k aktivní hře, takže hráči se snažili celé utkání odehrát ve vysokém tempu. Nejtěžší to měli hráči Krásného Dvora B, jejichž tým byl poskládán z ročníků 2007 a 2008, ale i tak statečně bojovali. Navíc je podržel skvělými zákroky jejich brankář Štěpán Pastor, který často likvidoval i tvrdé střely od starších protihráčů.

Mezi hráči se objevilo i pár dívek, které si v soubojích s chlapci vedly velice dobře - zvláště Anetě Svobodové z Kadaně, které se podařilo vstřelit i dvě branky.

Svou skupinou B prošli hladce hráči z Kryr, kteří nastříleli svým soupeřům 16 branek a jen jednu dostali. Skupinu A ovládli hráči Kadaně A se skóre 9:1. A tak bylo jasné, že finále bude velice zajímavé. A to se i potvrdilo. Po delším nerozhodném stavu se jako první trefili hráči z Kadaně a ujali se vedení. To ale neodradilo kryrské hráče a podařilo se jim vyrovnat a dokonce odskočit až na vedení 3:1. Do konce zápasu chybělo něco přes dvě minuty, když se dvěma rychlými brankami podařilo Kadani vyrovnat. A tak o vítězi rozhodly pokutové kopy, při kterých byli nakonec lepší chlapci z Kadaně, když vyhráli 3:2.

O nejlepšího střelce celého turnaje musely také nakonec rozhodnout pokutové kopy, neboť Hefner z Kadaně a Kruml z Kryr měli stejně po šesti gólech. Následoval rozstřel, po třech penaltách na každé straně, ale rozhodlo se až v deváté sérii, kdy Hefner střelil míč přímo do náruče brankáře. A tak zvítězil Vojtěch Kruml z Kryr.

Výsledky ve skupinách:

Kadaň A - Radonice 4:0,
Krásný Dvůr B - Kryry 0:6
Podbořany - Kr. Dvůr A 0:1
Kryry - Kadaň B 7:0
Podbořany - Radonice 2:2 (penalty vyhrály Podboř.)
Krásný Dvůr B - Kadaň B 0:4
Kadaň A - Kr. Dvůr A 3:0
Kryry - Kadaň B 3:1
Kadaň A - Podbořany 2:1
Kr. Dvůr A - Radonice 1:3

Zápasy o umístění:

o 5. místo
Podbořany - Kadaň B 4:2

o 3. místo
Kr.Dvůr A - Radonice 2:1

o 1. místo
Kadaň A - Kryry 3:3 (na penalty vyhrála Kadaň )

Konečné pořadí:

1. Tatran Kadaň A
2. Havran Kryry
3. Krásný Dvůr A
4. Sparta Radonice
5. Tatran Podbořany
6. Kadaň B
7. Krásný Dvůr B

Jednotlivci:

nejlepší hráč:
Jakub Podzimek (Kadaň B)

nejlepší hráčka:
Aneta Svobodová (Kadaň A)

nejlepší brankář:
Štěpán Pastor (Kr. Dvůr B)

nejlepší střelec:
Vojtěch Kruml (Kryry)

Miroslav Zaržický