V sobotu 22. února bylo v Postoloprtech odehráno kompletní šesté, předposlední, kolo fotbalového turnaje MH Cirus. Hodně napovědělo o konečných umístěních v turnaji. Neporažena stále zůstávají mužstva Žatce a Kryr, která se v přímém souboji utkají příští víkend o konečné turnajové vítězství.

Na bronzové příčce zdaleka tak jasná situace není. Třetí se totiž stále ještě mohou umístit tři týmy – Dobroměřice, Postoloprty a Strupčice.

Domoušice – Tuchořice 3:0 (0:0)

K prvnímu utkání šestého kola postoloprtského turnaje nastoupily týmy, které se zatím spíše trápí. Od úvodního hvizdu měly Domoušice mírnou převahu, ale výraznější šance se nezrodila, a tak za zmínku stojí snad pouze střela Lokajíčka z 15. minuty, která se nevešla mezi tyče. I proto skončil první poločas bez branek. Pohyb ve skóre nastal až po změně stran. K zahrávání nařízeného pokutového kopu se postavil domoušický Barton a poslal své mužstvo do vedení. Od té doby byl na hřišti prakticky už jediný tým. Domoušičtí lépe kombinovali a na rozdíl od prvního poločasu si vytvářeli i šance. Do permanence tak přišel především tuchořický brankář, který několika dobrými zákroky držel pro své mužstvo nadějný výsledek. V 75. minutě ale inkasoval podruhé, když se za jeho záda dostala střela Slušného. Konečnou úpravu skóre zařídil ještě v 90. minutě Salyuk, a tak mohou Domoušice zaslouženě slavit své první turnajové vítězství.
Branky: Barton, Slušný, Salyuk

Dobroměřice – Černčice 2:2 (0:2)

Ještě před několika týdny by toto utkání mělo jasného favorita v mužstvu Dobroměřic, ale zlepšené výkony Černčic z poslední doby slibovaly vyrovnaný zápas. V úvodu měli převahu a do první vážnější šance se dostali hráči uvedení v zápise jako domácí, tedy Dobroměřice. Proti změně stavu byl ale černčický brankář, který proti povedené střele vytáhl neméně povedený zákrok. Na úvodní gól se tak čekalo až do 34. minuty, kdy se hlavou prosadil černčický Jandera. O pět minut později bylo v řadách hostů ještě veseleji, když se trefil Škuthan. A protože jejich gólman v závěru prvního dějství zabránil v proměnění dobře vypracované šance, vstupovaly Černčice do druhého poločasu se slibným dvoubrankovým náskokem. O ten však záhy přišly. Dobroměřice si vytvořily převahu a v 53. minutě se prosadil Pšigrocký, který snížil na rozdíl jediného gólu. O deset minut později navíc vyrovnal Rus a utkání tak začínalo „od nuly". Kdo by však čekal, že takový stav přivede mužstva do ještě větších obrátek, mýlil by se. Oba týmy jako by se smířily s remízovým stavem a v posledních dvaceti minutách se nezrodila žádná výraznější šance. Mužstva si tak připsala do tabulky turnaje MH Cirus pouze po bodu. Dobroměřice však i přesto mohou stále pomýšlet na konečné třetí místo.
Branky: Pšigrocký, Rus – Jandera, Škuthan

Kryry – Postoloprty 3:1 (1:1)

Do utkání o průběžné druhé místo v turnaji vstoupily aktivněji Postoloprty. Ani v jednom ze dvou samostatných průniků se však jejich hráči nedokázali prosadit, a tak musel zaúřadovat až ve 34. minutě Bránický, který strhl vedení na jejich stranu. Vybojovaný náskok však nevydržel dlouho. Kryry se totiž záhy dostaly k vyrovnání. Hned dvě minuty po obdržené brance se po nedorozumění soupeře trefil Svída, který tak zároveň stanovil poločasovou remízu. Po změně stran jako první opět zahrozily Postoloprty, ale Pourově hlavičce stála v cestě tyč. Když se tedy nedařilo proměňovat šance postoloprtským hráčům, začali se prosazovat ti kryrští. V 63. minutě poslal tým z Podbořanska do vedení Míček. Na konečných 3:1 pak upravil Kohout a zajistil tak svému týmu jistotu, že v celkovém hodnocení turnaje MH Cirus skončí nejhůře druhý.
Branky: Svída, Míček, Kohout – Bránický

Žatec – Strupčice 10:0 (5:0)

Dá se předpokládat, že podle výsledku si vnímavý čtenář udělá úsudek o průběhu posledního utkání šestého kola postoloprtského turnaje sám. Učiňme však reportérské činnosti zadost. Hráči Žatce předváděli velmi pohledné kombinace a od začátku utkání nenechávali nikoho na pochybách o tom, kde skončí tři turnajové body. Ke cti soupeře je však třeba zároveň přiznat, že se i přes nepříznivý výsledek snažil vývoj utkání změnit především z protiútoků. To se však nedařilo a skóre na straně Žatce nakonec narostlo až na nelichotivý dvouciferný počet. Žatečtí tak dosud neztratili ani bod a v příštím kole svedou rozhodující bitvu o první místo s hráči Kryr. Strupčice stále mohou být třetí, ale musely by v posledním kole zvítězit a věřit v zaváhání pořádajících Postoloprt.
Branky: Lesniak 6, Vávra, Heinz, Hynek, Hassman

Daniel Zíbrt

Fotbalová tabulka