Šest fotbalových týmů uzavřelo v sobotu své účinkování v tradičním zimním turnaji MH Cirus na umělé trávě v Postoloprtech. Vítězství patří hráčům divizního Slavoje Žatec, druhý skončil tým Havran Kryry. Třetí místo si pak vybojovali hráči Strupčic v nedělní dohrávce díky výhře nad Domoušicemi 3:1.

FK Slavoj Žatec - SK Havran Kryry 3:0 (3:0)

První sobotní utkání bylo zároveň utkáním nejdůležitějším, protože šlo o souboj vedoucího týmu s druhým. Kryrští i Žatečtí byli jako jediní v postoloprtském turnaji dosud neporaženi, a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva. Úvodní čtvrthodina se však nesla spíše v opatrném duchu a k výraznější šanci se žádný z týmů nepropracoval. Postupně se ale začali dostávat více do hry přece jen favorité - hráči Žatce, kteří častěji drželi míč na kopačkách, vytvořili si územní převahu a propracovávali se k zakončení. Ve 25. minutě sice ještě branka nepadla, když po rohovém kopu vyrazil dobrou hlavičku brankář Kryr a při následné dorážce byl odpískán ofsajd. O deset minut později už však mohl divizní Žatec slavit, když jej do vedení poslal opět po rohu Hynek.

Do přestávky se pak trefil ještě dvěma góly Klinec, vždy vydařenými střelami z hranice šestnáctky po pěkných přihrávkách od spoluhráčů. Tím byla první tajenka turnaje prakticky vyřešena už v poločase. Ve druhé půli žatečtí hráči už nebyli tak nebezpeční, ubrali trochu plyn, ale víceméně v pohodě kontrolovali výsledek. Prvenství v turnaji tak zaslouženě a bez ztráty jediného bodu patří Slavoji Žatec. Druhou příčku rovněž zaslouženě obsadily Kryry, jimž jedinou porážku v turnaji připravil celkový vítěz. 
Branky: Klinec 2, Hynek.

SK Černčice - Sokol Tuchořice 2:1 (1:0)

V utkání, kde už šlo víceméně jen o sehrání přátelského měření sil bez možnosti dosáhnout výrazně lepšího umístění v konečné tabulce turnaje, mohli příchozí diváci sledovat vyrovnaný souboj po oba poločasy. V prvním i druhém dějství si oba týmy vytvořily dobré příležitosti. Branky však dlouho dávali pouze Černčičtí, konkrétně Chlouba, který zařídil jak poločasové vedení ve 22. minutě, tak i dvoubrankový náskok necelých deset minut po změně stran. Tuchořičtí v závěru utkání měli tlak a snažili se ztéci branku Černčic, ale jediný gól vsítil v 87. Mlejnek, a tak Černčice zvítězily nejtěsnějším rozdílem a potvrdily zlepšenou formu.
Branky: Chlouba 2 - Mlejnek.

FK Dobroměřice - FK Postoloprty 5:1 (3:0)

Tento souboj měl být vyrovnanou bitvou o třetí příčku v turnaji, ale opak byl pravdou. Pořádajícím Postoloprtům totiž vůbec nevyšel vstup do utkání, v němž se Dobroměřičtí snadno dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Papcuna ve 4. a Hartmana v 11. minutě. Poté se hra sice vyrovnala, ale z pouhého územního tlaku bez schopnosti vymyslet finální přihrávku a skórovat branky nepadají, a tak se Postoloprtským prosadit nepodařilo. Když se navíc ve 38. podruhé prosadil Papcun, bylo o osudu utkání takřka rozhodnuto. Po změně stran byla hra víceméně vyrovnaná, ale Postoloprty měly opět pouze mírnou územní převahu, na niž Dobroměřice odpovídaly nebezpečně zakládanými protiútoky. Jeden z nich dokázal využít opět Papcun, který tak zkompletoval svůj hattrick a poslal Dobroměřice do čtyřbrankového vedení.

O čestný úspěch Postoloprt se postaral dobře hrající Zícha, ale naději na zvrat u svých spoluhráčů nezažehl. Tečku za utkáním tak udělal Radosta, který v poslední minutě pečetil na konečných 5:1. Dobroměřice tedy díky lepšímu vzájemnému zápasu právě s Postoloprty stále mohou pomýšlet na třetí příčku v turnaji, která s sebou přináší i finanční odměnu. Sesadit je však ještě mohli hráči Strupčic, pokud v neděli porazili Domoušice - a tento scénář se přesně naplnil.
Branky: Papcun 3, Hartman, Radosta - Zícha

Daniel Zíbrt