Lenešice - Výškov 2:3 (2:2)
Branky: Štukheil, Krebs - Čvančara 2, Dufek

Ve finále FK Postoloprty cupu nastoupily Lenešice a Výškov. Oba týmy předvedly, že se finále setkávají oprávněně. Přítomní diváci mohli sledovat vyrovnané utkání s dobrými akcemi na obou stranách. V prvním poločase padly navíc čtyři branky, takže kvalitní hra byla i podtržena kořením fotbalu.

Po změně stran se štěstí naklonilo na stranu Výškova, který poslal do vedení jeden z nejlepších střelců turnaje Čvančara. Největší horko bylo na hřišti asi pět minut před koncem, když rozhodčí stál před rozhodnutím, zda uznat Lenešicím sporný gól, jemuž předcházel odkop z brankové čáry. Výškov se tak může radovat z vítězství v letošním ročníku FK Postoloprty cupu a v příštím utkání změří síly s Domoušicemi, zatímco druhé Lenešice se utkají s Tuchořicemi, tedy s týmy, které nastupovaly v MH Cirus cupu.

Polerady - Chožov 5:4 (2:2)
Branky: Kmeťo 3, Šedivec, Gregor - Trefný, Stránský 2, Mindl

I přesto, že hráči Chožova odehráli celé utkání pouze v deseti, byli týmu z Polerad vyrovnaným soupeřem. Hned ve druhé minutě se sice dostali do vedení domácí, když přihrávku z pravé strany zužitkoval Kmeťo, ale během následující půlhodiny zařídili Trefný a hlavou Stránský obrat a strhli vedení na stranu Chožova.

O poločasové podobě skóre však rozhodla opět trefa Kmeťa, který se prosadil podruhé v utkání. I po změně stran pokračovala gólová přestřelka. Živelnější a aktivnější v ní byli Poleradští, ale oboustranně docházelo k velkému množství nepřesností. V závěru utkání bylo patrné, že Polerady mají i díky výhodě jednoho hráče více fyzických sil a dokázaly vstřelit o jednu branku více než soupeř.

Postoloprty B - Chlumčany 6:3 (2:2)
Branky: Junek 3, Šubert M., Bránický, Pour - Růžek, Diák, Groh

V úvodu byli aktivnější domácí, za něž se hned ve 3. minutě prosadil po rohovém kopu Junek. Ve 20. minutě však bylo vyrovnáno, když hosté využili nařízenou penaltu za stažení Diáka v pokutovém území. Ve zbytku poločasu padlo ještě po jedné brance na obou stranách, a tak se do druhého dějství vstupovalo s vyrovnaným skóre.

Po změně stran byli sice aktivnější Chlumčany, ale branky dávali Postoloprtští, a to především z rychlých protiútoků. To také demotivovalo hosty, a proto se v posledních dvaceti minutách skóre navyšovalo pouze ve prospěch Postoloprt, které tak vybojovaly svou třetí výhru.

Peruc - Vrbno 4:1 (3:0)
Branky: Vaic, Minařík, Čížek, Mašín - Linhart

V zápase dvou rozdílných poločasů mohli diváci v úvodním dějství sledovat přesvědčivý výkon Peruce, která byla jednoznačně lepší, dobře kombinovala a s přehledem dokázala nastřílet tři branky. Naopak po změně stran se hra vyrovnala. Peruc jako by podlehla uspokojení se svým vedením a Vrbno převzalo režii zápasu. Ze snahy a větší aktivity však dokázali jeho hráči vytěžit pouze jeden pokutový kop, který proměnil Linhart.

Na druhé straně ale ze stejné standardní situace padla také branka, a tak se oba týmy rozešly s třígólovým rozdílem.

Líšťany - Žatec C 0:2 (0:0)
Branky: Tatar, Votava

V posledním nedělním utkání mezi Líšťany a Žatcem mohla zbylá hrstka diváků sledovat nadprůměrné utkání, v němž oba týmy tvořily dobrou kombinační hru a tvořily si šance. V prvním poločase však i přes tento fakt nepadla ani branka, a tak se na rozuzlení čekalo až do druhého dějství. V něm se podařilo prosadit žateckým a naopak jeho soupeř z Líšťan fyzicky odpadl. V 72. a 89. minutě tak zajistili vítězství svému týmu Tatar a Votava.

Další program turnaje:

Neděle 1. března:
11.00 Polerady - Líšťany
13.00 Vrbno - Chlumčany
15.00 Postoloprty B - Peruc
17.00 Chožov - Žatec C

Daniel Zíbrt