V sobotu 28. února byl závěrečným kolem dokončen sedmitýdenní oblíbený postoloprtský zimní fotbalový turnaj O pohár MH Cirus. Vítězství si už s předstihem zajistili hráči domácích Postoloprt, kteří ve čtvrteční předehrávce porazili tým Dobroměřic 4:1. 

Postoloprty - Dobroměřice 4:1 (2:0)

Finále turnaje O pohár MH Cirus bylo po dohodě obou mužstev předehráno již ve čtvrtek. Po úvodním krátkém „oťukávání" se přešlo k činům. Jako první se ve 13. minutě prosadily pořádající Postoloprty, za něž skóroval Bránický, jemuž připravil střeleckou pozici po akci na pravé straně Lokajíček. I přesto, že Dobroměřice nehrály druhé housle a byly vyrovnaným soupeřem, úřadovali znovu domácí. Svou druhou branku v utkání za ně vstřelil Bránický a opět po přihrávce Lokajíčka, který přesnou kolmicí vyzval svého spoluhráče ke skórování. Zápas sice nadále pokračoval v dobrém tempu, ale branku už se v prvním poločase nepodařilo vsítit ani jednomu z mužstev. Po změně stran Dobroměřice přidaly na důrazu a naopak domácí začali trochu zaostávat v pohybu. A důsledek přišel – snížení z nohy Lazarika, který se nemýlil z nařízeného pokutového kopu. A to rozhodně nemuselo být z kopaček hostujících hráčů všechno. Nicméně v přetavení několika gólových šancí v kýžené vyrovnání jim bránila nejen špatná střelecká muška, ale také velmi dobře chytající domácí brankář Junek. Výrazné přiblížení Postoloprt k vítězství v turnaji přišlo v 76. minutě, kdy se po přihrávce Volkmana prosmýkl hostující obranou Pour a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Závěr utkání ovlivnily ještě dva okamžiky – nejprve se za svou nedisciplinovanost musel ze hřiště odporoučet domácí brankář Junek a poté i další postoloprtský hráč. Do brány se postavil náhradní brankář Kurucz a Dobroměřice znovu vycítily svou příležitost. Domácí brankář ale ukázal své kvality a Postoloprty několikrát podržel. Konečnou úpravu výsledku tak už jen zajistil pět minut před koncem domácí Kouba, který vstřelil po přihrávce Zíchy svou sedmou branku v turnaji. Postoloprty tak se sedmi výhrami zaslouženě opanovaly letošní ročník turnaje O pohár MH Cirus. Na druhém místě skončily Dobroměřice, které si za celý turnaj připsaly pouze dvě prohry, obě se svým čtvrtečním přemožitelem.

Branky: Bránický 2, Pour, Kouba – Lazarik


Kryry - Strupčice 7:3 (3:1)

Souboj o třetí místo mezi Strupčicemi a Kryry bohužel poznamenala marodka a pracovní vytíženost hráčů Strupčic. Ty nastoupily pouze v deseti a navíc v bráně s hráčem z pole. To se změnilo až ve 20. minutě, kdy na pomoc přispěchal náhradní brankář a zacelil tak sestavu hostů. To už však na pomyslném ukazateli skóre svítil stav 3:1 pro Kryry, když za ně nastřílel rychlý hattrick Nítek. A protože se za hosty v prvním dějství trefil pouze Vrba, byl stav po dvaceti minutách zároveň stavem poločasovým. Po změně stran Kryrští nenechali nikoho na pochybách, že s touhou po třetím místě v turnaji to myslí vážně, a svůj náskok postupně zvyšovali. Strupčice se snažily držet krok, ale to se jim v oslabené sestavě dařilo jen občas, a tak byl celkový výsledek utkání o třetí místo jednoznačný. Bronzovou pozici obsadily Kryry, jež během celého turnaje předváděly stabilní výkony. Jejich sobotní soupeř ze Strupčic obsadil čtvrté místo a dokázal předčit jak páté Domoušice, tak šesté Tuchořice.

Branky: Nítek 4, Beránek, Verner, Břečka - Vrba 2, Tomanec
Rozhodčí: Karrmann - Kuriljak, Klimpl

Výškov - Domoušice 2:4 (1:1)

Ještě před utkáním o třetí místo byl sehrán úvodní sobotní zápas mezi vítězem FK Postoloprty cupu a pátým týmem turnaje MH Cirus. A ač oba soupeře dělí dvě třídy, nebyl tento fakt na hřišti patrný. V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, které bylo bohaté na šance, nicméně každému z týmu se podařilo vstřelit pouze jednu branku. Po přestávce už bylo patrnější, který z týmů je v utkání favoritem, a Domoušičtí postupně zvyšovali svůj tlak. Ten také dokázali přetavit ve dvě rychlé branky. Na druhou stranu Výškov hrozil z rychlých protiútoků, které však zvládla kompaktně hrající obrana Domoušic pohlídat, a tak se oba týmy nakonec rozešly s dvoubrankovým rozdílem.

Branky: Čvančara 2 - Zlatohlávek, Maurer, Rais, Urma
Rozhodčí: Kuriljak - Karrmann, Klimpl

Tuchořice - Lenešice 1:2 (1:0)

V posledním utkání letošního turnaje O pohár MH Cirus se setkaly Tuchořice a Lenešice. Tuchořice hrají o třídu výš, a tak byly v zápase mírným favoritem. To se však na hřišti neprojevilo a hrstka přítomných diváků se v úvodních třiceti minutách spíše nudila a sledovala průměrný fotbal ve středu hřiště. Poté se přece jen probudili favorité z Tuchořic a odměnou za zvýšenou aktivitu jim byla vedoucí branka, o niž se z přímého volného kopu postaral Smejkal. I po změně stran měli míč na kopačkách více Tuchořičtí, ale hráči Lenešic zvolili strategii rychlých protiútoků a po čtvrthodině druhého poločasu bylo zásluhou Petříčka vyrovnáno. Od té doby jako by Lenešice někdo polil živou vodou a na branku Tuchořic se valil jeden útok za druhým. Domácí se navíc v 70. minutě dopustili chyby v rozehrávce, kterou potrestal Ševčík. Tuchořice se v závěrečných dvaceti minutách utkání sice snažily překvapivý obrat zvrátit, ale jejich snaha narážela na zlepšenou fungující obranu soupeře, a tak se mohli Lenešičtí radovat z vítězství nad soupeřem hrajícím o třídu výše.

Branky: Smejkal - Petříček, Ševčík
Rozhodčí: Beneš - Stejskal, Sedláček

Daniel Zíbrt