Chlumčany - Vrbno 4:4 (1:1)

V prvním poločase měli převahu hráči Chlumčan, ale nedokázali ji zúročit a prosadili se pouze jednou, a to zásluhou Homolky ve 27. minutě. Hned o minutu později ale skóroval za Vrbno Sailer, žádné další velké šance se už nezrodily. Po změně stran ale vypukly brankové hody. Na třetí gól v utkání se sice čekalo až do 60. minuty, kdy se prosadil Houda, ale v následující desetiminutovce se dokázal každý z týmů trefit ještě jednou - 3:2. Když už to vypadalo, že další branky nepřijdou a Chlumčany si připíší vítězství, přišla závěrečná desetiminutovka a v ní branková smršť, během níž se trefil dvakrát vrbenský Marek. Jednou však také skórovaly Chlumčany, a to zásluhou Černohorského, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

Branky: 27. a 69. Homolka, 62. Houda, 85. Černohorský - 28. a 64. Sailer, 80. a 87. Marek

Lenešice - Polerady 2:4 (0:2)

Po většinu utkání měli více ze hry Poleradští. Ti lépe kombinovali a soupeře především v prvním poločase přehrávali. Ráz hry poznamenala hned 5. minuta, ve které se Polerady dostaly po vlastní brance Lenešic do vedení. O půl hodiny později navíc přidal druhý gól Kmeťo a stanovil poločasový výsledek. Po změně stran i nadále dominovali hráči hostů a přidali další dvě branky v 56. minutě se trefil podruhé Kmeťo a v 65. Gregor. Lenešice v závěrečné čtvrthodině zabrali a vstřelili dvě branky.

Branky: Vild 2 - Gregor 2, Kmeťo 2

Černčice - Postoloprty 5:3 (1:1)

V souboji Černčic s pořádajícími Postoloprty byl především v prvním poločase k vidění vyrovnaný fotbal. Šancí se ale moc nezrodilo. Do vedení se dostali černčičtí zásluhou Vilda. Postoloprty se dlouho snažily nalézt recept na obranu soupeře, a to se podařilo ve 41. minutě Bránickému, který s přehledem proměnil svou šanci, když se objevil tváří v tvář soupeřovu brankáři. Ráz utkání po změně stran určil především rychlý gól Černčic. Hned ve 46. minutě se totiž prosadil Laurich, který prošel obranou soupeře jako nůž máslem. Postoloprtům se sice podařilo opět zásluhou Bránického ve 49. minutě znovu vyrovnat, ale po nejistém zákroku jejich gólmana strhly na svou stranu vedení znovu Černčice. Hráči pořádajícího týmu se pak více než na fotbal začali soustředit na dohadování se a po jejich nekoncentrovaném výkonu zařídil Černčicím dvoubrankový náskok Svoboda. Postoloprty sice zásluhou Bránického, který zkompletoval svůj hattrick, snížily, ale to bylo z jejich strany vše. V 76. minutě vstřelil pátou branku Černčic Chlouba.

Branky: 20. Vild, 46. a 51. Laurich, 58. Svoboda, 76. Chlouba - 41., 49. a 70. Bránický

Výškov - Peruc 2:3 (1:2)

Již během prvních dvaceti minut utkání se dostala Peruc do dvoubrankového vedení. Nejprve se v 10. minutě postaral o první branku Sekula a o deset minut později se k míči dostal dobře hrající Schulz a chytrou zpětnou přihrávkou směřující na hranici pokutového území vybídl ke skórování Majera - 0:2. Hráči Peruce byli v prvním poločase lepší, ale nechali se postupně ukolébat svým náskokem. Odplatou za jejich nekoncentrovanost jim byla penalta nařízená ve 43. minutě ve prospěch Výškova. Její exekuce se ujal Walz a s přehledem snížil na poločasových 1:2. Po změně stran byla k vidění hluchá pasáž hry. Z té se jako první probrala Peruc, konkrétně Sekula, který po přihrávce za obránce utekl všem svým pronásledovatelům a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Na hráčích Výškova sice byla patrná snaha, ale více než snížení v 72. minutě po kombinaci ve středu hřiště a přesné střele Čvančary na zadní tyč, se jim nepodařilo.

Branky: 43. Walz, 72. Čvančara - 10. a 59. Sekula, 20. Majer

Chlumčany - Polerady 3:0 (1:0)

V prvním utkání třetího kola turnaje se povedl Chlumčanům hned úvod. O první gól se totiž už po 4. minutách hry postaral Homolka. Jeho Chlumčany byly v úvodu lepším týmem, což mohly potvrdit i v 8. minutě, kdy byla v jejich prospěch nařízena penalta. „Faulovaný" hráč však předvedl výborné gesto fair play, přiznal, že upadl bez cizího zavinění, a rozhodčí tak správně penaltu odvolal. I nadále však měli více ze hry domácí. Poleradští se osmělili ke střele až po necelé půlhodině hry, ale jejich pokus ohrožení branky Chlumčan neznamenal. Ve zbytku prvního poločasu se hra odbývala především ve středu hřiště, a tak skončil poločas jednobrankovým vedením domácích. Po změně stran začali aktivněji hráči Polerad a hned v 50. minutě mohlo být vyrovnáno. Pěkně umístěný přímý kop však zlikvidoval dobře chytající brankář Chlumčan. Jeho spoluhráč Homolka se navíc rozhodl, že v sobotu nechce zůstat pouze u jediné branky a v 58. a 63. minutě přidal další dva zásahy. Tím zkompletoval hattrick.

Branky: 4., 58. a 63. Homolka

Černčice - Vrbno 5:2 (2:2)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s aktivitou na obou stranách. Do vedení se v 16. minutě dostali hráči Vrbna po brance Marka. Brzy vyrovnával Vacek. Na stranu týmu z Vrbna však vrátil vedení ve 30. minutě Sailer. Poločasovou remízu ustanovil Růžička. Růžičkova branka na konci prvního a Svobodova branka hned zpočátku druhého poločasu byly klíčovými faktory celého utkání. Obrat ve skóre, jenž se Černčicím na hranici obou poločasů povedl, byl pro hráče Vrbna zničující. Ve druhém poločase se z jejich hry vytratilo nadšení i aktivita, a tak se nelze divit, že v 72. minutě přidal čtvrtou branku Černčic Vild a v 83. završil účet Ondráček.

Branky: 20. Vacek, 44. Růžička, 46. Svoboda, 72. Vild, 82. Ondráček - 16. Marek, 30. Sailer

Postoloprty B - Výškov 0:6 (0:5)

Po počátečním zahřívání se nejprve k úniku dostal výškovský Čvančara a o chvilku později na druhé straně domácí Kocina. Ani jeden však svou šanci nedokázal po dobrých zákrocích brankářů využít. Zásadnější problém to však znamenalo pro hráče rezervy pořádajícího týmu. Na hřišti totiž mezi 10. a 30. minutou existovalo pouze jedno mužstvo. Defenziva Postoloprt se zcela rozpadla, domácí hráči přestali jevit o hru zájem a naopak výškovští fotbalisté si vytvářeli jednu šanci za druhou. Výsledkem tak bylo rychlých pět branek hostů. O první se postaral Walz, když se prosmýkl středem hřiště a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Tentýž hráč byl o chvíli později faulován v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnil Svoboda. Třetí brance hostů předcházela standardní situace nařízená po faulu na Čvančaru. K jejímu zahrávání se postavil Walter a přesnou střelou do pravého horního rohu se nemýlil - 0:3. O další gól hostů se pak postaral hlavou Matura a pověstného „búra" završil po rohovém kopu hlavou Walz. Do druhého poločasu sice nastoupili hosté o jednoho hráče oslabeni a domácí se začali více prosazovat, ale ani čestnou branku si Postoloprtští nedokázali připsat, když se ve svých pokusech neprosadili Kouba, Kocina ani Šubert. Konečnou podobu výsledku pak zasadil v 70. minutě Čvančara, který se nemýlil při samostatném úniku.

Branky: 13. a 30. Walz, 18. Svoboda, 23. Walter, 26. Matura, 70. Čvančara

Peruc - Lenešice 1:0 (0:0)

Poslední souboj třetího kola postoloprtského turnaje se odehrával, jak už výsledek napovídá, především ve středu hřiště. V prvním poločase měli mírnou převahu hráči z Lenešic, ale nedokázali ji přetavit v kýženou branku. K té měl nejblíže zhruba ve 20. minutě Vild, který po centru z pravé strany orazítkoval břevno branky Peruce. Lenešice se pak neprosadily ani při závaru před brankou soupeře, a protože se další výraznější šance nezrodily, skončil první poločas bezbrankovou remízou. Po změně stran byl k vidění vyrovnanější fotbal. Peruc se osmělovala k výpadům z rychlých protiútoků, naopak hráči Lenešic se snažili svatyni svého soupeře dobývat spíš postupně. Rozhodující okamžik utkání přišel v 56. minutě, když se do jednoho z brejků Peruce dostal Čížek, lobem přelstil soupeřova gólmana a poslal svůj tým do vedení. Do další slibné šance Peruce se pak dostal v 70. minutě Sekula, ale dokázal pouze přestřelit branku Lenešic. Ty přes větší držení míče nedokázali nacházet recept na obranu protivníka

Branka: 56. Čížek

Tabulka

Daniel Zíbrt