Již 30. ročník fotbalového turnaje se chystá v Ročově. Jedná se o tradiční Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových, který tamní fotbalový klub chystá na sobotu 25. července. Letošní ročník turnaje je spojen s oslavami 70. výročí založení kopané v Ročově. Pro účastníky turnaje i návštěvníky je připraven celodenní program. Výkop turnaje je v osm hodin ráno. Zúčastní se ho šest týmů TJ ZD Podlesí Ročov, SK Zlonice, FK Měcholupy, Sokol Domoušice, FK Baumit Jablonec Čertice a Slovan Bohnice.

„Ligové mužstvo Baumitu Jablonec je ryze ženské," řekl k zúčastněným týmům Tomáš Hlaváček, ředitel turnaje. Hrát se bude podle pravidel ČMFS, utkání budou řídit delegovaní rozhodčí. Hrací doba jednoho zápasu je 2 x 20 minut, střídání hráčů je povoleno hokejovým způsobem. Hráč, potrestaný v zápase červenou kartou, může nastoupit i v následujících utkáních.

Při remíze se kopou tři penalty

V případě nerozhodného výsledku kopou obě mužstva tři penalty. Výsledek penaltového rozstřelu určuje pořadí ve skupině, pokud se dosáhne rovnosti bodů, skóre a nerozhodného vzájemného zápasu," přiblížil pravidla chystaného memoriálu ředitel. O pořadí ve skupinách rozhoduje počet bodů, skóre, vzájemný zápas, pomocné penalty. Zúčastní se ho šest mužstev ve dvou skupinách.

Ve skupině A odehrají zápasy Ročov, Měcholupy, Jablonec, ve skupině B Domoušice, Zlonice a Bohnice. První zápas v osm ráno odehrají pořádající fotbalisté Ročova s Měcholupy, další v této skupině jsou zápasy Měcholupy - Čertice Jablonec, Čertice Jablonec - Ročov. Ve skupině B jsou naplánovány zápasy Domoušice - Zlonice, Bohnice - Domoušice, Zlonice - Slovan Bohnice.

V jednu hodinu odpoledne proběhne vyhlášení základních skupin, následovat budou utkání o určení pořadí, semifinále a finálový zápas turnaje. V průběhu memoriálu bude od dvanácté hodiny pro děti připraven tvořivý stánek, od jedné odpolední se uskuteční divácká soutěž v kopání penalt, v přestávce rozhodujících zápasů je připraveno dětské taneční vystoupení. V půl druhé svůj zápas odehrají žáci pořádajícího fotbalového oddílu. Zápas o třetí místo turnaje začíná v 16 hodin, finálové utkání o hodinu později. Vyhlášení a předání cen je v šest hodin odpoledne. Sportovní program bude moderovat Jaroslav Hašek.

Od osmé večerní pokračují oslavy založení fotbalového týmu v Ročově taneční zábavou se skupinou Rabaka Elán revival. Během večera se návštěvníci mohou těšit také sportovní aerobik Fitness studia Hofmannovi, vystoupení Pole Dance, soutěže o zajímavé ceny a noční ohňostroj.

Turnaj má dlouhou tradici

Fotbalový turnaj vznikl na přelomu 70. a 80. let minulého století. Byl uspořádán jako přípravný a jako určité zpestření mezi jarní a podzimní soutěží. Po smrti Josefa Hlaváčka přišli funkcionáři a hráči s nápadem, aby turnaj nesl jeho jméno. Rodina nebyla proti a v létě roku 1986 byl turnaj poprvé odehrán jako „Memoriál Josefa Hlaváčka". V říjnu 2012 bohužel zemřel jeden ze zakladatelů Zdeněk Hlaváček, bratr Josefa Hlaváčka. Nebyl jen hlavním členem výboru, ale také blízký přítel celého ročovského fotbalového mužstva. V úctě, a na jeho památku se výbor jednohlasně shodl, že od 28. ročníku ponese název „ Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových".

Lucie Steklá