Nultý ročník zimního vánočního turnaje v malém fotbale Kulatá Cup se hrál 25. prosince na umělé trávě za Sokolovnou v Žatci pod patronací restaurace Kulatá.

„Původně jsme dávali dohromady partu, která by si šla o Vánocích zahrát fotbálek na mráz, abychom o svátky nezaháleli,“ řekl jeden z hlavních organizátorů, hráč a také rozhodčí Daniel Kačenák. „Protože se nečekaně přihlásilo hráčů na pět mančaftů, rozhodli jsme se udělat si malý turnaj.“

Akce se povedla, na hřišti národní házené s brankami na handball se hrálo bojovně, ale velmi rytířsky. To však neznamená, že by měl soupeř s míčem přednost. Pánové se příliš nešetřili ani slovně, sotva někdo nestíhal, nebo nechal protihráče střílet.

Celkem se odehrálo 10 utkání a ani jediné neskončilo výsledkem 0:0. Nejvíce branek padlo v souboji Kulatá B – Nákladní 3:5 a Nákladní – Bardorána 4:3.

Nejlépe si vedl tým Hasiči Žatec, přestože od třetího zápasu byli oslabeni o Jakuba Vlčka. Vyhráli všechna svá utkání se 12 body a se skorem 10:4. Druhý skončil tým pořadatelské Kulaté A se 7 body, třetí o bod zpět byla restaurace Nákladní. Čtvrtá skončila Kulatá B se 4 body a 5. místo patří týmu Bardorána.

V nultém ročníku se hrálo o naturální odměny a pro velký úspěch chtějí organizátopři v v nově založené tradici pokračovat.