Tři body si odvezli v sobotu 24. listopadu fotbalisté Kopist z Vroutku, kde hraje své domácí zápasy I.B třídy Velká Černoc. Ve vyrovnaném zápase proměnili hosté z Kopist více šancí a vyhráli 1:2. Jedinou branku Velké Černoci dal Rulf, když mu před prázdnou branku pěkně nahrál Libor Klíč. Snížil tak na 1:2, vytouženého vyrovnání se ale domácí i přes další šance nedočkali.

Velká Černoc - Kopisty 1:2 (0:1)

Velká Černoc: M. Klíč - Svída, M. Junk, Vlček, Rázek - Bauchner, L. Klíč, Jindra, Klinec - Rulf, Krupička

Pro fotbalisty Velké Černoci skončila dohrávaným zápasem podzimní část I.B třídy, kam postoupili z okresního přeboru. „Zpočátku jsme se se soutěží vyrovnávali, hlavně s její vyšší kvalitou, ale postupně to šlo," zhodnotil vystoupení svého týmu Libor Klíč. „Během zimní přestávky chceme posílit, hlavně kádr omladit. Náš tým má zřejmě nejvyšší věkový průměr v I.B třídě," dodal.

V tabulce I.B třídy je V. Černoc na 11 místě pouze s tříbodovým náskokem na poslední SKP Kadaň. Ze 13 zápasů Černoc vyhrála tři.

Příprava Velké Černoci začne v lednu, 23. ledna odjíždí hráči na čtyřdenní soustředění do Českého Dubu. V zimě se tradičně zúčastní turnaje na umělé trávě v Praze. I na jaře bude hrát Velká Černoc své domácí zápasy ve Vroutku. „Máme tam dobré zázemí," řekl L. Klíč. Klub tam našel azyl poté, když se nedohodl s majitelem kabin u fotbalového hřiště ve Velké Černoci na pokračování nájemní smlouvy.

(pk, lk)