S několika změnami vstoupí fotbalové týmy z okresu Louny do nové sezony v krajských soutěžích. Ta největší je, že z fotbalové mapy mizí Velká Černoc. V I.B třídě bude místo ní hrát Vroutek. Prakticky se ale nic nemění, neboť fotbalisté Velké Černoci hráli svá domácí utkání právě ve Vroutku.

Tým, který postoupil ze třetí třídy, bude v okresním přeboru vystupovat pod názvem Vroutek B.

V I.B třídě bude Vroutek hrát ve skupině C spolu s Kryry, Žatcem B, Tuchořicemi a Novým Sedlem. Soutěž začíná 22. srpna a fanoušci se mohou těšit na několik zajímavých derby. Hned 29. srpna se hraje Nové Sedlo Kryry a další víkend Vroutek Žatec B. Podbořanské derby Vroutek Kryry je v plánu na 31. října, to žatecké, Žatec B Nové Sedlo, o měsíc dřív 3. října.

Kozly, které v uplynulé sezoně nastupovaly v této skupině, byly přesunuty do skupiny B. V ní jim svým postupem „uvolnily" místo Louny B, jež budou od nové sezony hrát I.A třídu.

A to skupinu B. Jejich soupeři budou také Domoušice, Dobroměřice a Podbořany a i v tomto případě se mohou fanoušci těšit na řadu okresních derby. A hned v prvním kole 22. srpna hrají Louny B doma proti Dobroměřicím.

V krajském přeboru nastoupí v nové sezoně žatecký Slavoj, Blšany a Postoloprty, Louny postoupily do divize. Na úvod se představí 8. srpna dopoledne v Kladně, první domácí divizní zápas pak mají v plánu v neděli 16. srpna od 17 hodin. Přivítají Neratovice.