Pro nezpůsobilý terén bylo utkání okresního fotbalového přeboru Vrbno – Podbořany přeloženo do nedalekého Panenského Týnce.

Tamní menší hřiště vyhovovalo více hráčům Vrbna, kteří se jednoduchým nakopáváním míčů často dostávali před branku soupeře. Podbořanští se pokoušeli o kombinační hru, ale na tak malém prostoru se bohužel ne vždy dařilo. Když ale podbořanský Volf hned v 1. minutě překonal brankáře Vrbna, zdálo se vše velice jednoduché.

Brzy poté se Podbořany přesvědčily o houževnatosti domácích, kteří byli agresivnější a vyhrávali mnoho osobních soubojů. Tento tlak vynesl Vrbnu vyrovnání, když v 15. minutě za faul brankáře Bláhy byl nařízen pokutový kop a rázem to bylo 1:1. Ve 25. minutě zahrával podbořanský Fišer přímý kop z 25 metrů a dobře mířená střela skončila v síti. Ve 40. minutě se hráčům Vrbna opět podařilo vyrovnat na 2:2.

Na začátku druhého poločasu byli Podbořanští o něco agresivnější a často se dostávali před branku domácích. Z jednoho takového útoku zvýšil Jindřich Khel na 3:2 pro Podbořany. Podbořany hrály v těchto chvílích zodpovědněji a mužstvo podržel i brankář Bláha, skore už se neměnilo. Podbořanští fotbalisté si oddechli, když rozhodčí ukončil duel, vítězné body budou hodně potřeboval v bojích o záchranu v okresním přeboru.

Vrbno – Podbořany 2:3 (2:2)


Branky: Říha, Sýkora – Fišer, Khel, Volf Rozhodčí Jurečka, ŽK 2:1, 60 diváků

(JoCer)