Pěkný sportovní areál v Klášterci nad Ohří byl dějištěm dalšího letošního vystoupení SG Černý lev Vroutek na satelitním turnaji starých fotbalových gard, kde se sešlo pět mužstev.

Byl to letos první ze série turnajů, které probíhají v průběhu celého léta. Kromě domácích fotbalistů přijela pod hrad Lestkov mužstva z Dolních Chabrů, Doubí u Karlových Varů, Strašic a Vroutku. Příjemné počasí přilákalo několik desítek diváků a dokonce nechyběly ani „mažoretky“, které si sebou vozí parta z Dolních Chabrů.

Vystoupení Černých lvů bylo ovlivněno množstvím omluvenek hráčů pro pracovní zaneprázdnění a zdravotní problémy. Účast pouze 13 statečných se projevila na výsledcích. Ještě v plné síle dokázali v úvodu porazit jednoznačně Dolní Chabry 3:0, když jednu branku vstřelil Lauterbach a dvě Klíma. Následovaly porážky s domacím Kláštercem 0:2, s Doubím 0:2, v utkání o 3. místo se Strašicemi rozhodla jedna jediná branka v síti brankáře Čapka.

Vroutek tak vybojoval celkové čtvrté místo což je ještě vzhledem k situaci celkem úspěch. Všichni hráči nechali na hřišti celou svou duši i srdce. Bojovali tak, jak se na lvy v jejich znaku sluší a patří. Velké uznání patří hráčům Skalickému, Stützovi a Hynkovi, kteří, ač věkem patřili mezi nejstarší hráče turnaje, odehráli téměř bez střídání všechny zápasy a patřili vždy mezi opory mužstva.

Pochvalu si pochopitelně zaslouží i všichni ostatní bojovníci, kteří tentokrát nastupovali celí v růžovém a díky těmto slušivým dresům museli neustále odolávat náporu fanynek všech věkových kategorií. Nutno konstatovat, že se všichni tomuto náporu popularity ubránili a již nyní se připravují na další utkání a turnaje. Nejbližší zápas proběhne 31.5. v Aši a 20.června čeká Černé lvy turnaj v Dolních Chabrech.

Jaromír Hykl