Teprve ve třetím jarním utkání získali fotbalisté Slavoje Žatec A v krajském přeboru první bod v Soběchlebech.

„Při neúčasti Oppela bylo určitým povzbuzením pro hráče zařazení do sestavy Podroužka po dořešení jeho příchodu na hostování ze sousedních Blšan,“ informoval sekretář Pavel Maňák. „A právě Podroužek už ve 4. minutě pěknou střelou k tyči z dvaceti metrů dostal Slavoj do vedení!“

Za podpory větru a v dešti se ve 30. podařilo zvýšit Škrétovi na dvoubrankový rozdíl. „Škoda dalších našich neproměněných šancí, nejblíže na zvýšení měl Baierl.“ Horší bylo, že když už se hráči viděli v suchu kabin, v poslední minutě prvního poločasu domácí snížili na 1:2.

Po změně stran se očekával velký nápor domácích, kteří navíc měli podporu v pokračujícím větru. Své do mlýna přihodil rozhodčí Materna, který vyloučil žateckého Karla Šidlofa po druhé ŽK. „Jako kapitán jsem se jen slušně zeptal, proč píská ruku Podroužkovi, který vzal míč a chtěl rozehrát,“ divil se vyloučení Šidlof i ostatní kolem.

Hosté, hrající půl hodiny v oslabení, si také stěžovali, že už je neobjektivní rozhodčí až do konce prakticky nenechal hrát. Domácí ještě vyrovnali, za dané situace je bod z venku cenný, ale rozhodně bylo na víc. Je nutné bojovat dál a pokusit se zopakovat lepšící se výkon v dalším kole na domácím trávníku u Ohře, kde Slavoj hostí v neděli poslední FK SIAD Souš.

TJ Soběchleby – FK Slavoj Žatec A 2:2 (1:2)

Sestava: Číž – Jindra, Zlatohlávek, Uhliár, Dykas – Škréta, Vrábík – Šidlof – Podroužek – Baierl, Klíma.