Další jarní prohru si přivezli fotbalisté Slavoje Žatec. Tentokrát nestačili v odloženém utkání na Oldřichov.

Hned se třemi dorostenci v základní sestavě odjeli ve středu 23. dubna fotbalisté Slavoje Žatec k odloženému utkání krajského přeboru do Oldřichova. Tentokrát nebylo sice hřiště podmáčené, Žatci ale stejně štěstí nepřineslo.

„Branku, která byla nakonec rozhodující, jsme dostali už ve třicáté minutě prvního poločasu ranou z dvaceti metrů,“ popsal rozhodující okamžik důležitého duelu, který mohl Žatci napomoci v boji o záchranu, do kterého se po posledních matných výkonech dostali, sekretář Slavoje Pavel Maňák.

Chyběla i trocha štěstí. „Bylo to hodně vyrovnané utkání, bojovalo se převážně o střed hřiště. Bohužel domácí měli více štěstí a jeden vstřelený gól jim stačil,“ dodal Maňák.

Třináctý Žatec tak opět nebodoval a neodskočil svým soupeřům v boji o záchranu, který je pro Žatecké stále více aktuální. Šanci na reparát budou mít fotbalisté Slavoje hned o víkendu, kdy se venku utkají se sousedem v tabulce, se dvanáctým Štětím. Pokud chtějí hrát krajský přebor i v příští sezoně, měli by přivézt plný bodový zisk.

Oldřichov – Žatec 1:0 (1:0)

Sestava Žatce: Číž – Vrábík, Zlatohlávek, Dykas, Jindra, Škréta, Havelka (Majoros), Baloun, Klíma, Baierl, Němec