Fotbalisté rezervy Slavoje Žatec vyhráli zaslouženě 2:0 nad SK Černovice, který byl před ní v tabulce 1.B třídy o 3 body.

Domácí se třemi dorostenci v sestavě začali hrát, co požaduje právě dnes 40letý trenér Martin Brynda. Díky tomu se dostali už v 5. do vedení po ukázkové spolupráci Němec, Baierl a zakončovatel Andrt.

Znervoznělí hosté, kterým se brzy zranil obránce Dohnal, střídali dobré ukázkové akce s teatrálními pády a řečněním, což dost benevolentní rozhodčí Spousta toleroval. Přesto měli do přestávky dvě gólovky, ale po kličce Pomajsla na Spodnika zachránil domácí branku Vrábík a lob Eleše skončil nad opuštěnou brankou.

Hra domácích ale už neměla stejnou kvalitu z úvodu zápasu. Důraz a důslednost předvedl v 53. mladý Majoros po akci Baierla a Žatec vedl o dva góly. Když domácí podržel dvakrát svými zákroky brankář Spodniak, mohli v závěru vítězství ještě pojistit, ale ani akce nejlepšího hráče Zlatohlávka ani dvě sóla Kouby na Zvorníka dalším brankou neskončila. Jen proto zůstávají Černovice na 5. místě, protože 6. Žatec B má o dva góly horší skore.

Slavoj Žatec B – SK Černovice 2:0 (1:0)

Branky: 5. Andrt, 53. Majoros. Rozhodčí Spousta– Růžička, Kirilák, ŽK 1:1, 100 diváků.

Žatec B: Spodniak – M. Vořechovský, Vrábík, Zlatohlávek, J. Laibl – Němec, (85.Bodnár), Baloun (62.Kouba), Andrt, J. Havelka – Majoros, Baierl (86. Sodomka)